EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

Čtvrť Pod Hády se má stát nejzelenějším developerským projektem v Brně

 

Technologiemi nabitá Čtvrť Pod Hády už v příštím roce do Brna přinese nový standard udržitelného bydlení. Realitní skupina Trikaya, která za rozsáhlým projektem stojí, slibuje nejúspornější energetickou třídu, zeleň na střechách, prostředí bez aut, ale i výsadbu stovek nových stromů. Do konce ledna si navíc zájemci mohou bydlení pořídit za zvýhodněných podmínek.

Loading 

V brněnské městské části Maloměřice a Obřany, přímo u Moravského krasu, byla v loňském roce zahájena výstavba první etapy dlouho připravované Čtvrti Pod Hády. Postupně v místě rekultivovaného brownfieldu vznikne moderní čtvrť s tisícovkou bytů a občanskou vybaveností v podobě obchodů, kaváren, sportovišť nebo mateřské školy.

Nové budovy splní energetickou náročností třídu A

Díky využití kvalitních stavebních materiálů a energeticky efektivních řešení se projekt jako jeden z mála může pyšnit štítkem PENB v nadstandardní kategorii A. „Všechny budovy v rámci první etapy stavíme tak, abychom u průkazu energetické náročnosti splňovali tu nejvyšší třídu – tedy mimořádně úsporné bydlení. V tomto směru vidíme budoucnost. Ačkoliv právě po úsporném bydlení je velká poptávka, projekty v třídě A byste v Brně napočítali na prstech jedné ruky,“ uvádí Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

K udržitelnosti čtvrti přispějí fotovoltaické panely na střechách, nabíjecí stanice pro elektromobily nebo třeba sofistikovaný systém pro zadržování vody v krajině. Separátní kapitolou je osvětlení interiérů a exteriérů, se kterým architekti pracovali tak, aby bylo nejen energeticky úsporné, ale též fungovalo s respektem k přírodě i zvěři.

Součástí čtvrti budou hektary nové zeleně

Jen v rámci úvodní etapy se počítá s výsadbou celkem 247 stromů a 2419 keřů, které přirozeně propojí rezidenční část s bohatou zelení v okolí. Byty v přízemí budov budou navíc disponovat vlastními zahradami navrženými týmem ateliéru Flera zahradního architekta Ferdinanda Lefflera.

REKLAMA

Skoro dva hektary nové zeleně přibydou také během druhé etapy a s další výsadbou stromů počítá developer i v následujících částech projektu. Zelená prostranství doplní dětská hřiště, grill point, workout, pétanquové hřiště a mnoho dalších prvků.

Developer nabízí byty za sníženou cenu s 2,99% hypotékou

Ačkoliv ceny bytů ve Čtvrti Pod Hády začínají pod současným brněnským průměrem, mohou nyní zájemci využít časově omezené nabídky, která poskytuje ještě několik dalších zvýhodnění.

 „Drahé hypotéky měly v loňském roce zásadní vliv na dostupnost bydlení pro mladé rodiny. Realitní trh se sice již odrazil ode dna, my však chceme jít zájemcům o nové bydlení ještě více naproti. Do konce ledna tak nabízíme až 12% snížení ceny na prvních 40 prodaných bytů, platbu jen 10 % z celkové ceny bytu při podpisu smlouvy a také garantovanou hypotéku s úrokem 2,99 % po dobu tří let,“ dodává Lamka.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Banky v červnu poskytly nejvíce hypoték v letošním roce

Objem poskytnutých hypotečních úvěru dosáhl v červnu 24,2 miliardy Kč, z toho skutečně nové úvěry činily 20,2 miliardy Kč. Červnový objem nově poskytnutých hypoték je tak nejvyšší v letošním roce a společně s květnem se poprvé po více než dvou letech nachází nad hranicí 20 miliard Kč.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

15. 07. 2024

Swiss Life Hypoindex červenec 2024: Banky hypotéky opět nezlevnily

Česká národní banka na konci června počtvrté v řadě snížila základní sazbu o 50 bazických bodů na 4,75 % p. a. A jak na to zareagovaly banky s úrokovými sazbami u svých hypoték? Jedno velké nic. Dokládá to aktuální hodnota červencové průměrné nabídkové sazby podle Swiss Life Hypoindexu, která se v porovnání s červnem prakticky nezměnila. Stagnace úrkokových […]

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

10. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *