EUR 25.365

USD 23.376

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.3 %

EUR 25.365

USD 23.376

Čtvrť Pod Hády se má stát nejzelenějším developerským projektem v Brně

 

Technologiemi nabitá Čtvrť Pod Hády už v příštím roce do Brna přinese nový standard udržitelného bydlení. Realitní skupina Trikaya, která za rozsáhlým projektem stojí, slibuje nejúspornější energetickou třídu, zeleň na střechách, prostředí bez aut, ale i výsadbu stovek nových stromů. Do konce ledna si navíc zájemci mohou bydlení pořídit za zvýhodněných podmínek.

Loading 

V brněnské městské části Maloměřice a Obřany, přímo u Moravského krasu, byla v loňském roce zahájena výstavba první etapy dlouho připravované Čtvrti Pod Hády. Postupně v místě rekultivovaného brownfieldu vznikne moderní čtvrť s tisícovkou bytů a občanskou vybaveností v podobě obchodů, kaváren, sportovišť nebo mateřské školy.

Nové budovy splní energetickou náročností třídu A

Díky využití kvalitních stavebních materiálů a energeticky efektivních řešení se projekt jako jeden z mála může pyšnit štítkem PENB v nadstandardní kategorii A. „Všechny budovy v rámci první etapy stavíme tak, abychom u průkazu energetické náročnosti splňovali tu nejvyšší třídu – tedy mimořádně úsporné bydlení. V tomto směru vidíme budoucnost. Ačkoliv právě po úsporném bydlení je velká poptávka, projekty v třídě A byste v Brně napočítali na prstech jedné ruky,“ uvádí Dalibor Lamka, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Trikaya.

K udržitelnosti čtvrti přispějí fotovoltaické panely na střechách, nabíjecí stanice pro elektromobily nebo třeba sofistikovaný systém pro zadržování vody v krajině. Separátní kapitolou je osvětlení interiérů a exteriérů, se kterým architekti pracovali tak, aby bylo nejen energeticky úsporné, ale též fungovalo s respektem k přírodě i zvěři.

Součástí čtvrti budou hektary nové zeleně

Jen v rámci úvodní etapy se počítá s výsadbou celkem 247 stromů a 2419 keřů, které přirozeně propojí rezidenční část s bohatou zelení v okolí. Byty v přízemí budov budou navíc disponovat vlastními zahradami navrženými týmem ateliéru Flera zahradního architekta Ferdinanda Lefflera.

Skoro dva hektary nové zeleně přibydou také během druhé etapy a s další výsadbou stromů počítá developer i v následujících částech projektu. Zelená prostranství doplní dětská hřiště, grill point, workout, pétanquové hřiště a mnoho dalších prvků.

REKLAMA

Developer nabízí byty za sníženou cenu s 2,99% hypotékou

Ačkoliv ceny bytů ve Čtvrti Pod Hády začínají pod současným brněnským průměrem, mohou nyní zájemci využít časově omezené nabídky, která poskytuje ještě několik dalších zvýhodnění.

 „Drahé hypotéky měly v loňském roce zásadní vliv na dostupnost bydlení pro mladé rodiny. Realitní trh se sice již odrazil ode dna, my však chceme jít zájemcům o nové bydlení ještě více naproti. Do konce ledna tak nabízíme až 12% snížení ceny na prvních 40 prodaných bytů, platbu jen 10 % z celkové ceny bytu při podpisu smlouvy a také garantovanou hypotéku s úrokem 2,99 % po dobu tří let,“ dodává Lamka.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.6 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%
Historie vývoje


Související články

Zajištění úvěru nemovitostí? Pozor na potenciální právní vady takové nemovitosti

Chcete-li si vzít úvěr například pro nastartování svého podnikání a jste zároveň vlastníkem nějaké nemovitosti, můžete ji využít jako zástavu. Než však o půjčku požádáte, měli byste se ujistit, že daná nemovitost nemá žádné právní vady. Jaké jsou a v čem jejich problematika spočívá?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 02. 2024

Ceny pozemků rostly, rodinných domů stagnovaly a bytů klesly

Byty meziročně zlevnily o 5,8 procenta, rodinné domy o 0,1 procenta. Naopak tržní hodnota pozemků díky poptávce převyšující nabídku meziročně rostla o 7,2 procenta. Tempo růstu cen pozemků nicméně v závěru roku zpomalilo. Celkový vývoj na trhu nemovitostí ukazuje, že k rozhodnutí o koupi přichází nejvhodnější doba. Data vyplývají za aktuálního ukazatele ČSOB Index.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: SUR REAL Investments

23. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *