EUR 24.465

USD 23.214

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.465

USD 23.214

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 07. 2022

0 komentářů

Faktoring a jeho alternativy jsou ideální možností pro rozvoj podnikání

 

Čas od času se každý podnik dostane do okamžiku, kdy čelí otázce – investovat do dalšího rozvoje, nebo ustrnout na místě? Odpověď je vcelku jasná. Investice do rozvoje se obvykle bohatě vrátí. Ale co dělat, pokud na expanzi nemáte finance? Jednou možností je úvěr od banky. Nabízí se však také faktoring a jeho alternativy.

Loading 

Co je faktoring?

Faktoring je jednoduše řečeno forma krátkodobého finanocvání. Funguje tak, že prodáte svou pohledávku (neproplacenou fakturu) tzv. faktorovi. Jedná se o externí firmu, která se specializuje právě na tento typ pohledávek. Faktura nemusí být po splatnosti. Může se jednat i o fakturu s delší dobou splatnosti, kterou potřebujete proplatit ihned – peníze od faktora totiž dostanete obratem.

Nejenže tím získáte peníze, ale riziko nesplacené faktury tím přenesete za poplatek právě na externí firmu, čímž si ušetříte v mnoha případech spoustu nervů.

Kdy se faktoring hodí?

Jak už z jeho podstaty vyplývá, faktoring můžete využít v případech, kdy máte například problém s cash flow.

Faktoring je skvělým pomocníkem také v okamžiku, kdy vám visí vyšší částka ve faktuře se splatností např. 60 dní a vy zrovna potřebujete tuto částku na investice, které vám nepočkají.

Faktoring vám pomůže nejen se stabilizací cashflow, ale také k získání kapitálu nebo k rozvoji firmy bez bankovního úvěru.

REKLAMA

V jakých segmentech se s faktoringem setkáte nejčastěji?

V minulosti faktoring využívaly především velké společnosti. Především proto, že jej nabízeli primárně banky, které o menší podnikatele neměly zájem. Dnes se však situace na trhu změnila a faktoring je dostupný skutečně pro každého podnikatele.

Tuto službu využívají především společnosti, jejichž chod ovlivňují proměnné jako například problémový management skladových zásob, závislost na subdodavatelích, závislost na pravidelných dodávkách materiálů apod.

Ze segmentů, které faktoring využívají nejčastěji můžeme zmínit například zdravotnictví, stavebnictví, logistika, ale také IT či e-commerce.

Cashbot jako ideální varianta faktoringu pro každého

Faktoringem se inspiruje také fintechový start-up Cashbot, který neklade žádné omezení na velikost odběratelů a proplatí vám faktury už od 3 000 korun. A funguje i opačně – potřebujete odložit splatnost faktury? I s tím vám Cashbot pomůže.

Díky této finanční službě už nikdy nebudete ve vaší firmě muset řešit potíže s cash flow.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývoje


Související články

Pronajímáte byt? Nájemce si může zřídit trvalý pobyt i bez vašeho souhlasu a vědomí

Nájemce, který je občanem České republiky, nepotřebuje ke zřízení trvalého pobytu v pronajaté nemovitosti souhlas majitele. Pronajímatel se o tom dokonce ani nemusí dozvědět. Úřad navíc trvalý pobyt zapíše, i kdyby to bylo v nájemní smlouvě výslovně zakázáno. Toto pravidlo přitom může přinést řadu rizik pro vlastníky nemovitostí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

26. 09. 2023

Nastane konec dlouhých fixací hypoték?

Devět z deseti lidí s hypotékou preferuje dlouhodobější fixace úrokových sazeb, tedy na pět let a déle. Ty by ale mohly skončit kvůli nevyjasněné situaci u možností předčasného splácení hypoték. S nestabilitou úroků na trhu se totiž riziko pro banky stává neúměrným. Dlouhodobější fixace přitom přinášejí stabilitu do rodinného rozpočtu a chrání klienty před nečekaným zvyšováním měsíčních splátek.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *