EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 07. 2022

0 komentářů

Faktoring a jeho alternativy jsou ideální možností pro rozvoj podnikání

 

Čas od času se každý podnik dostane do okamžiku, kdy čelí otázce – investovat do dalšího rozvoje, nebo ustrnout na místě? Odpověď je vcelku jasná. Investice do rozvoje se obvykle bohatě vrátí. Ale co dělat, pokud na expanzi nemáte finance? Jednou možností je úvěr od banky. Nabízí se však také faktoring a jeho alternativy.

Loading 

Co je faktoring?

Faktoring je jednoduše řečeno forma krátkodobého finanocvání. Funguje tak, že prodáte svou pohledávku (neproplacenou fakturu) tzv. faktorovi. Jedná se o externí firmu, která se specializuje právě na tento typ pohledávek. Faktura nemusí být po splatnosti. Může se jednat i o fakturu s delší dobou splatnosti, kterou potřebujete proplatit ihned – peníze od faktora totiž dostanete obratem.

Nejenže tím získáte peníze, ale riziko nesplacené faktury tím přenesete za poplatek právě na externí firmu, čímž si ušetříte v mnoha případech spoustu nervů.

Kdy se faktoring hodí?

Jak už z jeho podstaty vyplývá, faktoring můžete využít v případech, kdy máte například problém s cash flow.

Faktoring je skvělým pomocníkem také v okamžiku, kdy vám visí vyšší částka ve faktuře se splatností např. 60 dní a vy zrovna potřebujete tuto částku na investice, které vám nepočkají.

REKLAMA

Faktoring vám pomůže nejen se stabilizací cashflow, ale také k získání kapitálu nebo k rozvoji firmy bez bankovního úvěru.

V jakých segmentech se s faktoringem setkáte nejčastěji?

V minulosti faktoring využívaly především velké společnosti. Především proto, že jej nabízeli primárně banky, které o menší podnikatele neměly zájem. Dnes se však situace na trhu změnila a faktoring je dostupný skutečně pro každého podnikatele.

Tuto službu využívají především společnosti, jejichž chod ovlivňují proměnné jako například problémový management skladových zásob, závislost na subdodavatelích, závislost na pravidelných dodávkách materiálů apod.

Ze segmentů, které faktoring využívají nejčastěji můžeme zmínit například zdravotnictví, stavebnictví, logistika, ale také IT či e-commerce.

Cashbot jako ideální varianta faktoringu pro každého

Faktoringem se inspiruje také fintechový start-up Cashbot, který neklade žádné omezení na velikost odběratelů a proplatí vám faktury už od 3 000 korun. A funguje i opačně – potřebujete odložit splatnost faktury? I s tím vám Cashbot pomůže.

Díky této finanční službě už nikdy nebudete ve vaší firmě muset řešit potíže s cash flow.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Přehled aktuálních sazeb hypoték – žádná velká párty se nekoná

Řečeno sportovní terminologií skončil vývoj úrokových sazeb hypotečních úvěrů českých bank za poslední měsíc skóre 4:4:1. Čtyři banky ponechaly své úrokové sazby bez jakýchkoli změn, čtyři je kosmeticky snížily a jedna je „logicky“ zvýšila. Jen připomeňme, že v tomto období, konkrétně 2. května 2024, snížila Česká národní banka svoji klíčovou sazbu o půl procentního bodu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *