EUR 23.665

USD 21.827

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.7 %

EUR 23.665

USD 21.827

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 07. 2022

0 komentářů

Faktoring a jeho alternativy jsou ideální možností pro rozvoj podnikání

 

Čas od času se každý podnik dostane do okamžiku, kdy čelí otázce – investovat do dalšího rozvoje, nebo ustrnout na místě? Odpověď je vcelku jasná. Investice do rozvoje se obvykle bohatě vrátí. Ale co dělat, pokud na expanzi nemáte finance? Jednou možností je úvěr od banky. Nabízí se však také faktoring a jeho alternativy.

Loading 

Co je faktoring?

Faktoring je jednoduše řečeno forma krátkodobého finanocvání. Funguje tak, že prodáte svou pohledávku (neproplacenou fakturu) tzv. faktorovi. Jedná se o externí firmu, která se specializuje právě na tento typ pohledávek. Faktura nemusí být po splatnosti. Může se jednat i o fakturu s delší dobou splatnosti, kterou potřebujete proplatit ihned – peníze od faktora totiž dostanete obratem.

Nejenže tím získáte peníze, ale riziko nesplacené faktury tím přenesete za poplatek právě na externí firmu, čímž si ušetříte v mnoha případech spoustu nervů.

Kdy se faktoring hodí?

Jak už z jeho podstaty vyplývá, faktoring můžete využít v případech, kdy máte například problém s cash flow.

Faktoring je skvělým pomocníkem také v okamžiku, kdy vám visí vyšší částka ve faktuře se splatností např. 60 dní a vy zrovna potřebujete tuto částku na investice, které vám nepočkají.

Faktoring vám pomůže nejen se stabilizací cashflow, ale také k získání kapitálu nebo k rozvoji firmy bez bankovního úvěru.

REKLAMA

V jakých segmentech se s faktoringem setkáte nejčastěji?

V minulosti faktoring využívaly především velké společnosti. Především proto, že jej nabízeli primárně banky, které o menší podnikatele neměly zájem. Dnes se však situace na trhu změnila a faktoring je dostupný skutečně pro každého podnikatele.

Tuto službu využívají především společnosti, jejichž chod ovlivňují proměnné jako například problémový management skladových zásob, závislost na subdodavatelích, závislost na pravidelných dodávkách materiálů apod.

Ze segmentů, které faktoring využívají nejčastěji můžeme zmínit například zdravotnictví, stavebnictví, logistika, ale také IT či e-commerce.

Cashbot jako ideální varianta faktoringu pro každého

Faktoringem se inspiruje také fintechový start-up Cashbot, který neklade žádné omezení na velikost odběratelů a proplatí vám faktury už od 3 000 korun. A funguje i opačně – potřebujete odložit splatnost faktury? I s tím vám Cashbot pomůže.

Díky této finanční službě už nikdy nebudete ve vaší firmě muset řešit potíže s cash flow.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.27 Aktuální výše Hypoindexu

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%
Historie vývoje


Související články

Nemáte svůj domov podpojištěný?

Rady a tipy na úsporné hospodaření se na nás v poslední době hrnou ze všech stran. Efektivní nakládání s penězi je v dobách vysoké inflace sice skutečně nezbytné, přesto však existují položky, na kterých by se šetřit nemělo. Jednou z nich jsou výdaje na pojištění nemovitosti a domácnosti.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

28. 03. 2023

Nemovitosti a daně – jak na to?

Češi chtějí bydlet ve svém. Řada z nich loni investovala např. do investiční nemovitosti, někteří svou nemovitost prodali, a letos tak mnohé z nich čeká první daňové přiznání. Standardně byste coby fyzická osoba měli daňové přiznání podat nejpozději do 3. dubna 2023. Jestliže se chystáte na elektronické podání, máte čas až do 2. května 2023 a s daňovým […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 03. 2023

Ve druhém pololetí 2022 se v Praze prodalo nejméně bytů za posledních 10 let, ceny novostaveb neklesají

Pražský trh s byty zaznamenal v minulém pololetí silný pokles prodejů a útlum zahájené výstavby nových bytů. V průběhu druhého pololetí byla zahájena výstavba 1670 bytů, což představuje 63% pokles v celoročním srovnání. Ačkoli počet bytů ve výstavbě mírně klesl na 12 400, stavební aktivita zůstává v porovnání s pětiletým průměrem nadále vysoká. Vyplývá to u údajů společnosti […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *