Sobota 08. května. Je Statní Svátek - Den vítězství.

Investor projektu luxusního hotelu v centru Prahy dostal od města pokutu

Společnost Akroterion hodlá vybudovat blízko Staroměstského náměstí v Praze luxusní hotel Ritz-Carlton. Projekt se ale příliš protahuje a historické budovy chátrají. Pražský magistrát proto společnosti udělil desetimilionovou pokutu. (Aktualizováno)

„Investor v tuto chvíli musí městu zaplatit pokutu ve výši 10 milionů korun za to, že areál dosud není zprovozněn,“ uvedla pražská radní pro územní rozvoj Petra Kolínská a dodala, že na to měl investor 20 let.

„Město má nyní navíc možnost pro nesplnění smluvních podmínek smlouvu vypovědět a s domy, které městu patří, naložit jinak. Investor nedokázal v říjnu předložit ona údajně stále platná stavební povolení,“ dodala Kolínská.

„Smlouva skutečně obsahuje sankci 10 milionů Kč při nedokončení projektu v termínu. Projekt nicméně nebyl dokončen primárně kvůli tomu, že Ministerstvo kultury nezákonně zrušilo v minulém roce závazné stanovisko odboru památkové péče MHMP a toto stanovisko muselo být vydáno znovu. Na tomto základě vedeme s městem jednání o  prodloužení termínu k dokončení projektu. Kromě toho jak na straně investora tak na straně města nastala menší prodlení, což je bohužel v takto komplikovaných projektech bohužel naprostým pravidlem. V současné době však již investor všechny administrativní požadavky vyřešil, disponuje pravomocným prodlouženým stavebním povolením, které již není možné napadnout, a má uzavřenou smlouvu o výstavbě. O smluvní pokutě budeme s městem jednat, věříme však, že to nezabrání dokončení projektu. Jiná alternativa pro předmětnou lokalitu v současné době neexistuje – kromě pokračování chátrání,“ vyjádřila se k pokutě společnost Akroterion.

Přestavba, která propojí několik budov, by ale podle investora měla začít v lednu příštího roku. „Máme podepsaného generálního dodavatele, což je stavební společnost VCES, dále máme operátora a obnovili jsme stavební povolení na další tři roky,“ řekl minulý pátek Ogi Jakšić, ředitel společnosti Akroterion.

Zdroj: iHNed.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *