Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Místo strahovského stadionu vyrostou nové byty

Rozpadající se stadion Evžena Rošického se dočká velmi brzy vítané změny. Fotbalová asociace ČR (FAČR) která stadion vlastní se jej rozhodla prodat. Nový vlastník zatím není znám, ale je zřejmé, že se o atraktivní parcelu budou zajímat všichni velcí realitní hráči na trhu.

Situace Rošického stadionu se musí řešit. Stadion je neopravitelný, jeho rekonstrukce by stála víc než stavba nového. Proto se s tím musí něco udělat a prodej je logickou možností,“ popisuje prezident olympijského výboru Jiří Kejval.

Zkušený developer, popřípadě finančník by mohl investici do stadionu v budoucnu zhodnotit výstavbou nových obytných bytů. Nejdříve se však musí urovnat majetkové vztahy a složité zástavní práva podle kterých se pozemky musí nejméně 15 let využívat ke sportovní činnosti.

Všechna tato omezení nám v současné době neumožňují pozemky ani nemovitosti prodat. Případná snaha o prodej nemovitostí by vyžadovala řadu složitých jednání, v neposlední řadě by zrušení zástavních práv smluvních znamenalo nemalé jednorázové finanční náklady, které fotbalová asociace nemá k dispozici,“ řekl Jan Zikl z FAČR.

Mezi zájemci o koupi pozemků jsou tuzemské investiční skupiny J&T a Penta. K bližším podrobnostem se však obě skupiny odmítly vyjádřit.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *