Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Nájmy kancelářských budov v Praze budou v příštím roce stagnovat či klesat

Studie developerských společností 2014 ukázala, že nájmy pražských kancelářských budov budou v příštím roce stagnovat či klesat, a to zejména kvůli převisu nabídky nad poptávkou. 84 procent ředitelů developerských společností se shoduje, že ceny nájmů budou dále stagnovat i v roce 2016.  

„Vzhledem k předpovědím vývoje realitního trhu na roky 2015 – 2016 můžeme spíše předpokládat pomalejší tempo růstu poptávky. Lze očekávat, že projekty nižší kvality, umístěné mimo atraktivní kancelářské lokality, budou tímto trendem zasaženy více než kvalitní projekty,“ poznamenala ředitelka HB Reavis Group CZ Olga Humlová.

„Rovněž řadě nájemců v tomto období končí jejich nájemní smlouvy a budou zvažovat, jestli je prodlouží nebo využijí jinou nabídku. To vše bude vytvářet extrémní tlak na cenu pronájmů, která u některých typů nemovitostí bude dále klesat. Klienti jsou aktuálně mnohem náročnější, co se týká kvality a vyžadovaných doplňkových služeb, přitom ale chtějí minimální ceny,“ odhaduje další vývoj Jiří Vacek, ředitel analytické společnosti CEEC Research.

Zdroj: Finančnínoviny.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Nájmy kancelářských budov v Praze budou v příštím roce stagnovat či klesat”

  1. zbynek f. napsal:

    kanceláře

    Stejně jsou nejlepší virtuální kanceláře, za ty nemusíte platit velké peníze. Koukněte tady, jak to funguje: http://www.kan­celarske-centrum.cz/vir­tualni-kancelar-v-praze.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *