Čtvrtek 16. září. Svátek má Ludmila.

I když si půjčku nesjednáte, tak na vás může padnout exekuce

22.12.2015

Podvodníkům nemusíte naletět jen na internetu. Se ztrátu identity v podobě osobních dokladů se můžete setkat na každém rohu. Pokud vám tedy někdo doklady odcizí, pak se obraťte ihned na policii.

Obyčejná upomínka na uhrazení dluhu doručená poštou může znamenat velký problém. Zdánlivě bezvýznamný list papíru značí o tom, že vám někdo odcizil osobné údaje. Tento problém řešte okamžitě s finanční institucí, která upomínku zaslala. I v případech, kdy bude muset nicnetušící dlužník uhradit částku sám, je stále šance na výhru a právníci radí se nevzdávat.

Společnosti totiž obvykle nevymáhají dluh po oběti trestného činu. V případě, že je vše zdokumentované policií, má postižený velkou šanci na odvrácení i případné exekuce.

V případě zneužití falešné identity si podvodník obstará pravdivé informace třeba o hotelovém hostu a ty napíše do falešné občanky. Tu ale zpravidla použije ke sjednání půjčky online, protože ne všechny padělky jsou kvalitní a při osobní kontrole by nemusely projít,“ vysvětluje mluvčí dalšího poskytovatele půjček Provident Financial Ondřej Holoubek.

Pokud si někdo na vaši občanku vezme úvěr přes internet, je možnost obrany celkem široká. Je třeba rozporovat, že jste smlouvu uzavřeli, a chtít, aby věřitel prokázal, že bylo komunikováno z vašeho e-mailu, že peníze odešly na váš účet, že formulář byl vyplněn z vaší IP adresy a tak dále. To jsou všechno střípky, ze kterých by se měla skládat vaše obrana,“ vysvětluje advokát Petr Němec.

Zdroj: Aktualne.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “I když si půjčku nesjednáte, tak na vás může padnout exekuce”

  1. Pavla napsal:

    Exekuce

    To se mi stalo. Něco podobného. Pak jsem narazila náhodou na web kde si člověk může podívat na své jméno a zjistit tak vypsané exekuce. Na http://www.kon­trolaexekuce.cz kdybych to neudělala do dnes to nevím. A nemohla bych vše vyřešit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *