Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Nový insolvenční zákon zvýší návrhy oddlužení až o 70 tisíc ročně

Nový insolvenční zákon nabyde účinnosti již 1. června 2019. Přestože je odbornou veřejností vesměs vítán pozitivně, přináší též nejasnosti a větší zatížení insolvenčních správců a soudy.


„Novela je garance pokračování sociálního smíru v České republice. Je naší povinností důslednou aplikací nově přijatého zákona toto podržet a podporovat,“ uvedl Vladimír Plášil, prezident Exekutorské komory.

Novela insolvenčního zákona mimo jiné rozšiřuje okruh osob, které mohou podat návrh na oddlužení. „Počty nových návrhů mohou narůst až o 70 tisíc ročně. Hrozí nedostatek personální a materiální,“ odhaduje Rostislav Krhut, místopředseda Krajského soudu v Ostravě.

Jedním z důvodů personální krize je i způsob odměňování insolvenčních spráců, jejichž odměny se od roku 2008 nezměnily, zatímco nároky na jejich práci stoupají.

Zdroj: E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

3 komentářů k článku “Nový insolvenční zákon zvýší návrhy oddlužení až o 70 tisíc ročně”

 1. Vladimír Štěch napsal:

  Výhoda nového ins.zákona pro již lidi v insolvenci?
  Jsem v insolvenci vypočítané na 5 let. Má pro mě nový insolvenční zákon nějakou pozitivní změnu, nebo se to bude týkat jen lidí nově žádajících?
  Děkuji

  1. jiří pšenka napsal:

   Jsem dva roky v insolvenci bude se tykat novy zákon i mne děkuji
   jsem dva roky v insolvenci,bude se tykat novy zákon i mne Děkuji

 2. Jarmila Kycltova napsal:

  penize
  Jsem v insolvenci 29.4.2019 kde mne byl insolvencni zákon schvalen od 1.10.2019 mam castecny invalidni duchod 1.STUP jsem pracujici celkovy prijem cini 14.000 .8.řijna uz mne cely invalidni duchod odesel k insolvenčnímu spravci cela depon castka která mne byla strhavana z prijmu a do dnes mne nedosly zadne peníze jsem bez prostredku proto jsem sechtela zeptat jak dlouho se ceka nez mně pošlou nejake peníze popřípadě kam se obrátit dekuji Kycltova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *