Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Nový insolvenční zákon zvýší návrhy oddlužení až o 70 tisíc ročně

Nový insolvenční zákon nabyde účinnosti již 1. června 2019. Přestože je odbornou veřejností vesměs vítán pozitivně, přináší též nejasnosti a větší zatížení insolvenčních správců a soudy.


„Novela je garance pokračování sociálního smíru v České republice. Je naší povinností důslednou aplikací nově přijatého zákona toto podržet a podporovat,“ uvedl Vladimír Plášil, prezident Exekutorské komory.

Novela insolvenčního zákona mimo jiné rozšiřuje okruh osob, které mohou podat návrh na oddlužení. „Počty nových návrhů mohou narůst až o 70 tisíc ročně. Hrozí nedostatek personální a materiální,“ odhaduje Rostislav Krhut, místopředseda Krajského soudu v Ostravě.

Jedním z důvodů personální krize je i způsob odměňování insolvenčních spráců, jejichž odměny se od roku 2008 nezměnily, zatímco nároky na jejich práci stoupají.

Zdroj: E15

Předchozí článek: «
Následující článek: »

3 komentářů k článku “Nový insolvenční zákon zvýší návrhy oddlužení až o 70 tisíc ročně”

 1. Vladimír Štěch napsal:

  Výhoda nového ins.zákona pro již lidi v insolvenci?
  Jsem v insolvenci vypočítané na 5 let. Má pro mě nový insolvenční zákon nějakou pozitivní změnu, nebo se to bude týkat jen lidí nově žádajících?
  Děkuji

  1. jiří pšenka napsal:

   Jsem dva roky v insolvenci bude se tykat novy zákon i mne děkuji
   jsem dva roky v insolvenci,bude se tykat novy zákon i mne Děkuji

 2. Jarmila Kycltova napsal:

  penize
  Jsem v insolvenci 29.4.2019 kde mne byl insolvencni zákon schvalen od 1.10.2019 mam castecny invalidni duchod 1.STUP jsem pracujici celkovy prijem cini 14.000 .8.řijna uz mne cely invalidni duchod odesel k insolvenčnímu spravci cela depon castka která mne byla strhavana z prijmu a do dnes mne nedosly zadne peníze jsem bez prostredku proto jsem sechtela zeptat jak dlouho se ceka nez mně pošlou nejake peníze popřípadě kam se obrátit dekuji Kycltova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *