Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Odborníci: Koupě bytu je stále dobrá investice

Ceny nemovitostí stále rostou, ale to podle odborníků vytváří ideální prostředí pro investici do bytového průmyslu. Nejdůležitější při výběru bytu na investici je lokalita, od které se odvíjí množství peněz, které budete potřebovat. 

I když za byt ve velké městě zaplatíte víc, míra rizika při koupi bytu ve stotisícových městech je velmi malá, navíc platí, že nájmy ve velkých městech nadále porostou. „V posledních letech rostou meziročně zhruba o pět až deset procent a nic nenasvědčuje tomu, že by se v blízké budoucnosti mělo něco měnit. Pořídíte-li si nyní byt ve městě, kde jsou například univerzity nebo velký průmyslový závod, investice se vám vrátí zhruba za patnáct let,“ radí Tomáš Kaláb z developerské firmy Kaláb.

Nejrychlejší návratnost investice je u menších bytů do maximální dispozice 2+1. Obecně lze říci, že cihlový byt na dobré adrese v širším středu města s parkováním a balkónem či terasou by neměl na své hodnotě v budoucnu ztrácet, spíše naopak,“ uvedl Jan Kejduš z realitní společnosti Properia Group.

Zdroj: Tisková zpráva Lesensky

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Odborníci: Koupě bytu je stále dobrá investice”

  1. Faboš napsal:

    nemovitost
    Taky jsem si před nedávnem s manželkou koupil byt jako investici a zatím jsem s tím nad míru spokojen. Dost jsem se inspiroval na https://ideaclub.cz/media/investovani-do-nemovitosti-jak-na-to , a tak jsem si dal při výběru budoucího nájemníka záležet. Trvalo to sice déle, ale mám nájemníky, kteří mají dobrý sociální status, a tak věřím, že s nimi nebude sebemenší problém. :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *