Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Passerinvest Group upustila od prodeje ostravského kancelářského centra za dvě miliardy

Skupina Passerinvest Group se rozhodla neprodávat kancelářské centrum Nová Karolina v Ostravě. Důvodem je, že se nenašel kupec, který by za nemovitost zaplatil 80 milionů eur, což je v přepočtu 2,06 miliardy korun.

 „Vzhledem k tomu, že šestiprocentní výnos znamená pro investora desetiprocentní návratnost vlastního kapitálu, tak než abychom takovou investici servírovanou na stříbrném podnosu někomu prodávali pod cenou, tak si ji radši necháme. My tyto peníze v současné chvíli až tolik nepotřebujeme,“ uvedl majitel Passerinvest Group Radim Passer. „Pokud se nenajde investor, který ocení kvalitu tohoto produktu, tak budovu prodáme. Pokud ne, budeme spokojenými vlastníky a budeme benefitovat z uzavřených pronájmů,“ dodal realitní magnát.

Administrativní centrum Nová Karolina zahrnuje přibližně 25 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor a dalších 3 700 metrů čtverečních obchodů, obchodní centrum však již vlastní realitní fond České spořitelny. Podle sdružení poradců Redigonal Research Forum se nájmy nejlepších kanceláří v Ostravě se pohybují okolo 12 eur za metr čtvereční.

Zdroj: E15.cz

 

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *