Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Pronájmy kancelářských prostor zaznamenávají meziroční propad

Z informací poskytnutých sdružením poradenských firem Prague Research Forum vyplývá meziroční propad pronájmů kancelářských prostor ve druhém kvartále, a to o 31 %. Podle odborníků může být důvodem například růst nájemného, skutečnost, že firmy z důvodu nedostatku pracovníků neexpandují nebo nejistota spojená se zpomalováním ekonomiky.

Celou polovinou se na celkovém počtu pronájmů kancelářských prostor podílely tzv. renegociace. Obnovená smlouva byla také největší transakcí druhého čtvrtletí. Jednalo se o obnovu kontraktu na pronájem kanceláří v komplexu Futurama na Invalidovně se společností Clearstream.

„Na trhu práce je těžké získat zaměstnance, takže společnosti nerostou. Jsou také omezené možnosti, kam se přestěhovat. Pokud má společnost pocit, že si nemá z čeho vybrat, přirozeně váhá a odloží výběr na lepší dobu. Třetí faktor je globální nejistota,“ komentuje pokles trhu Alexandra Tomášková, ředitelka společnosti Skanska Property.

Nových kanceláří je nedostatek, a tak nájemné dál roste. Nejlepší kanceláře se v centru Prahy pronajímají za 22,5 eur za metr čtvereční. „S růstem stavebních prací ani nedává smysl stavět novou kancelářskou budovu s měsíčním nájmem pod sedmnáct eur za metr čtvereční,“ uvádí majitel skupiny Passerinvest Group Radim Passer.

 Zdroj: E15.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *