EUR 24.315

USD 20.608

REPO sazba ČNB 3.50 %

Inflace 1.90 %

EUR 24.315

USD 20.608

Text: redakce hypoindex.cz

04. 12. 2025

Pavel Čejka je novým výkonným ředitelem AČSS

 

Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) má nového výkonného ředitele. Od listopadu 2025 tuto pozici zastává Pavel Čejka, který do letošního léta vedl Raiffeisen stavební spořitelnu. Do vedení asociace přináší více než třicetileté zkušenosti z bankovního sektoru v České republice i zahraničí, v seniorních rolích ve skupinách Société Générale/Komerční banky, Raiffeisenbank a ČSOB. 

Loading



 

AČSS vstupuje do dalšího období s vedením, které reflektuje kontinuitu i novou energii, a posiluje roli organizace jako klíčového hráče na poli financování bydlení v České republice.

„Jsem rád, že mohu v nové roli výkonného ředitele AČSS přispět k dalšímu rozvoji financování bydlení v České republice. Dostupnost bydlení je dnes klíčovým celospolečenským tématem a stavební spořitelny něm hrají velmi důležitou roli. V rámci asociace budeme aktivně podporovat růst výhodného financování bydlení, rekonstrukcí, energetických úspor i družstevního bydlení. Prioritou zůstává i role spořitelen v oblasti bezpečného a výhodného spoření,“ uvedl u příležitosti nástupu do funkce Pavel Čejka.

„Pavel Čejka patří k nejzkušenějším odborníkům v oblasti bankovnictví v České republice. Jeho příchod do vedení asociace vnímám jako významné posílení. Věřím, že díky svým zkušenostem a strategickému přístupu pomůže AČSS ještě lépe prosazovat zájmy klientů i celého sektoru,“ říká Libor Vošický, předseda AČSS a generální ředitel Stavební spořitelny České spořitelny. 

Předsedou AČSS zůstává Libor Vošický, který asociaci vede dlouhodobě a zaměřuje se především na podporu dostupného a odpovědného bydlení.

REKLAMA

Post prvního místopředsedy zastává Martin Vašek, generální ředitel ČSOB Stavební spořitelny. Prezidium v letošním roce rozšířili další dvě tváře – Monika Truchliková, generální ředitelka Modré pyramidy stavební spořitelny a Ondřej Hák, generální ředitel Raiffeisen stavební spořitelny.

Asociace českých stavebních spořitelen aktivně spolupracuje s veřejnými institucemi a podílí se na debatě o podobě dlouhodobého financování bydlení v České republice.

Aktuální složení vedení AČSS: 

  • Libor Vošický – předseda AČSS
  • Martin Vašek – 1. místopředseda AČSS
  • Monika Truchliková – místopředsedkyně AČSS
  • Ondřej Hák – člen prezidia AČSS
  • Pavel Čejka – výkonný ředitel AČSS

Loading

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.18 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

5.11%

5.05%

5.01%

4.96%

4.94%

5.03%

5.05%

4.99%

4.91%

4.91%

4.91%

4.94%

4.93%

4.89%

5.18%
Historie vývoje

 

 


Související články

Stavební spořitelny rozvíjí nové sféry „zeleného financování“

Stavební spořitelny budou i nadále kromě spolupráce se státem rozvíjet nové sféry zeleného financování. Monika Truchliková, místopředsedkyně AČSS (Asociace českých stavebních spořitelen) a generální ředitelka Modré pyramidy stavební spořitelny, vidí velký potenciál stavebního spoření ve dvou oblastech – energetických renovacích rodinných a bytových domů a financování družstevního bydlení.

Text: redakce hypoindex.cz

12. 09. 2025

Co dělat se stavebním spořením po 6 letech? Vybrat, nevybrat, nebo založit znovu?

Jak naložit se stavebním spořením, když můžete naspořené prostředky vybrat, aniž byste přišli o státní příspěvky? Ideální je rozhodnout se ještě před tím, než skončí vázací lhůta šesti let od založení spoření. Lesk jednoho z kdysi nejpopulárnějších spořicích produktů v posledních letech poněkud zašel, ale může se mu blýskat na lepší časy. Podívejte se na možnosti, které […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

01. 09. 2025

spořit na bydlení

Jak si spořit na bydlení, když už nechcete stavební spoření

Podpora stavebního spoření byla omezena na pouhých tisíc korun státní podpory za rok. A to při úložce 20 000 Kč ročně. Pokud vezmeme v úvahu to, že výkonnost stavebního spoření je velmi nízká a v posledních letech nedokázala ani porazit inflaci, tak je možná čas najít si jiný způsob spoření na bydlení.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 03. 2024