Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Poptávka po pozemcích za městem žene ceny vzhůru

S ohledem na vysoké ceny nemovitostí uvnitř velkých měst roste v poslední době poptávka po rodinných domech a pozemcích na okraji měst. Suburbanizace je jedním z největších trendů současnosti. 

Lidé volí menší stavební pozemky, než tomu bylo v minulosti. „Nejžádanější jsou v současné době pozemky pravidelného obdélníkového tvaru do tisíce metrů čtverečních. Zájem je především o zasíťované pozemky, tedy s vybudovanými přípojkami na elektřinu, plyn, kanalizaci a vodu, respektive pozemky, které jsou v dosahu napojení. O pozemky bez možnosti napojení na sítě je minimální zájem,“ uvedl Jiří Kubát z realitní sítě CENTURY 21.

Rostou nejen ceny pozemků, ale i rodinných domů. Odborníci očekávají, že ceny porostou i nadále. „Hodně záleží zejména na stáří nemovitosti. Zatímco starší domy budou spíše stagnovat či klesat na ceně, domy s vyspělou moderní technologií, které se začaly stavět zhruba před patnácti lety, se mohou prodávat za ceny výrazně vyšší. Mezi těmito kategoriemi nemovitostí tak můžeme v budoucnu očekávat opravdu skokové rozdíly,“ podotýká Jiří Kubát.

Zdroj: Tisková zpráva CENTURY 21

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *