Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Praha prý potřebuje výškové budovy. Zvýší se tak prestiž města

Hlavní město prý potřebuje výstavbu nových výškových budov. Vysoké stavby by totiž přinesly vyšší koncentraci obyvatel, a tím pádem menší náklady na dopravu, provoz a údržbu města. Zástavba by se nemusela rozšiřovat do okolní krajiny. Hustota zalidnění v Praze v roce 2015 byla 25 lidí na hektar. Do roku 2030 je v plánu 29 osob na hektar.

Podle developerů jsou nejvhodnějšími lokalitami Pankrác, Holešovice nebo Vysočany. Ideální je výstavba v kombinaci bytů a kanceláří. Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy také počítá se stavbou výškových budov na pankrácké pláni a ve Vysočanech.

Dnes má Praha 610 000 bytů, v roce 2030 očekává nárůst na 700 000 bytů. Vedle přeměn brownfieldů je výstavba vyšších budov ideální variantou pro rozšíření bytového fondu. Město se nemůže neustále rozšiřovat do okolní krajiny, protože pak už neumí poskytnout servis, služby a komfort městského bydlení svým obyvatelům a návštěvníkům,“ uvedl mluvčí společnosti Finep David Jirušek.

Hustota zalidnění v Praze v roce 2015 byla 25 lidí na hektar, do roku 2030 Praha plánuje 29 osob na hektar.

Zdroj: Aktualne.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Praha prý potřebuje výškové budovy. Zvýší se tak prestiž města”

  1. Petr napsal:

    Komu tím prospějete? 🙂
    No…na tohle vážně někdo skočí? Odpusťte mi tu ironii, ale také se to dá udělat tak, že bychom stavěli pod zem. Do roku 2050 bychom pak měli zalidnění 100 lidí na hektar a ušetřili bychom na dopravě ještě více! Stačí se podívat např. na Shanghai, město s 20ti miliony obyvatel. Mnoho výškových budov a také každých dvacet metrů dýchací přístroj, vysoké množství sebevražd a kvalita života blízko nuly. Stejně, jako v každém podobném městě. Jak dokazuje mnoho studií, hustota zalidnění přímo zvyšuje počty tělesných i duševních onemocnění a zhoršuje kvalitu života. Kdo má na výškových budovách a podobných věcech zájem? jenom developer, který má svůj hezký dům blízko lesa nebo moře 🙂 Nebuďme naivní..a buďme silní. Malá hrstka chce krást život většině. To přece nedovolíme..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *