Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Praha se rozrostla o 14 tisíc obyvatel, jenže byty chybí

V loňském roce se do Prahy přistěhovalo skoro 11 tisíc lidí. Po přičtení přirozeného přírůstku se počet Pražanů loni zvýšil o 14 tisíc obyvatel. Jde v podstatě o polovinu celorepublikového přírůstku. Vyplývá z aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Vedení města by tedy mělo intenzivněji řešit zásadní problém, kterým je zamrzlé povolování nových staveb. Otázkou je, kde budou noví Pražané bydlet.

Stačí se podívat jen na bytovou výstavbu a porovnat ji s realizovanými prodeji. Zatímco loni všichni developeři působící na pražském trhu prodali celkem 5381 nových bytů, v bytových domech se za stejnou dobu začalo stavět jen 2487 bytů. Na jeden zahájený byt tak připadají hned dva prodané,“ řekl Evžen Korec, generální ředitel společnosti Ekospol.

Podle něj je totiž tento stav dlouhodobě neudržitelný a může fungovat jen do té doby, dokud developeři nevyprodají byty v zásobě. Jenže ta se velmi ztenčuje, na konci loňského roku klesl počet dostupných bytů v cenících developerů poprvé po deseti letech pod třítisícovou hranici.

Zdroj: Tisková zpráva Ekospol

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *