Úterý 23. července. Svátek má Libor.

Praha schválila strategický plán do roku 2030

Důležitý dokument schválilo před několika dny vedení pražské metropole. Bude-li se Praha řídit návrhem strategického plánu, pak do roku 2030 může ušetřit i několik miliard korun. Zároveň jím dokáže i zkvalitnit život obyvatel.

Analýzu pro magistrát zpracovaly Institut plánování rozvoje hlavního města (IPR), Hospodářská komora a poradenská společnost Deloitte.

Naším cílem je vlít Praze novou energii a udělat z ní chytřejší, udržitelnější a především příjemnější město pro lidi,“ řekl Ondřej Boháč, který je pověřen řízením IPR.

Strategický plán vychází i z prognózy, že během následujících 15 let přibude v praze na 160 000 obyvatel. Proto vzniknou i nové nároky na bydlení a životní prostředí.

Do roku 2030 je nezbytné stavět 5,5 tisíc bytů ročně. Ale pokud bude město prosperovat, je žádoucí stavět šest tisíc bytů ročně,“ uvádí analýza.

Cílem města je i přimět obyvatele, aby jezdili místo automobilem do centa MHD. Ke konci roku 2014 bylo totiž v Praze evidováno 723 031 vozidel. Podle prognózy by současným tempem v Praze přibylo 102 tisíc automobilů.

Zdroj: iHned.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *