EUR 24.750

USD 22.855

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.750

USD 22.855

Proč při prodeji nemovitosti zvolit realitku a výhradní zastoupení?

 

Prodej či nákup nemovitosti představuje jednu z nejvýznamnějších životních událostí, která je často spojena s emocemi a rizikem chyby v důsledku nedostatku zkušeností. Proto je vyhodnější vyhledat profesionála z oblasti realit, který vás celým procesem provede a bude navigovat správným směrem. Když už najdete někoho, komu v tomto věříte, stojíte před rozhodnutím, zda zvolíte výhradní nebo nevýhradní zastoupení.

Loading 

Mezi výhody takové formy zastoupení lze řadit transparentnost, bezpečnost, kvalitnější servis pro klienta efektivní marketing, úsporu času, ochranu zájmů, rychlejší prodej a dosažení nejvyšší možné ceny.

Často si klienti myslí, že pokud nemovitost nabízí více kanceláří, je to výhodnější. Není tomu tak, pravidlo „čím více, tím lépe“ v případě prodeje nemovitosti neplatí. Bohužel je to mýtus. Většina kanceláří inzeruje na stejných platformách a díky nevýhradnímu zastoupení mohou napáchat více škody než užitku. Proč? Kupující hledá nemovitost na známých a dostupných inzertních portálech. Představte si, že ji tam vidí několikrát, pokaždé s jinými fotkami, jiným popisy a mnohdy rozporuplnými informacemi o technických parametrech a ceně.

Realitky chtějí přirozeně své inzeráty odlišit od těch ostatních a tím je zatraktivnit. Rozdílné informace mohou kupujícího odradit a ve finále poškodí prodávajícího, který je tlačený ke snížení kupní ceny. Prodávající je v těžké situaci, najednou se z něj stává projektový manažer, koordinuje všechny realitní kanceláře a celý obchod.

Výhody výhradního zastoupení

Pokud zvolíte výhradní zastoupení a máte svého makléře, budujete vztah založený na vzájemné důvěře. Dokonce i z pohledu kupujícího výhradní zastoupení znamená větší jistotu a důvěru v proces nákupu. Eliminuje riziko, že je nemovitost rezervována jiným zájemcem, což činí transakci jednodušší a rychlejší.

Zajímejte se o výhody a nevýhody daného typu zastoupení a vyhodnoťte všechna rizika.  Odborný realitní makléř by měl být vaším spolehlivým partnerem, na kterého se můžete v procesu prodeje či nákupu plně spolehnout. Pokud hledáte odborníka na nemovitosti, neváhejte nás kontaktovat. Jsme připraveni vám nabídnout výhradní zastoupení a splnit tak vaše očekávání při prodeji nemovitosti.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupné bydlení – za 60 tisíc Kč za metr čtverečný mohou stavět družstva, města i obce

Nový byt v ceně od 51 000 Kč do 59 000 Kč za čtverečný metr, tedy třípokojový byt 70 m2 již od 3,6 milionu korun? Nejde o početní chybu, podvod ani návrat do roku 2015, kdy se za tuto cenu prodávaly byty i v Praze. V tomto cenovém rozpětí vycházejí přepočtem objemových cenových ukazatelů, který pro potřeby měst a […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

21. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *