Čtvrtek 18. července. Svátek má Drahomíra.

Profi Credit poskytl důchodci nemravnou půjčku

Finanční arbitr nařídil úvěrové firmě Profi Credit miliardáře Davida Berana vrátit důchodci úroky, které po něm požadovala při uzavření revolvingového úvěru. V rozporu s dobrými mravy totiž firma poskytla úvěr, kde dlužná částka už při podpisu smlouvy vyrostla o více než 60 procent.

V roce 2009 si důchodce půjčil od společnosti Profi Credit 230 400 korun. Byl to takzvaný revolvingový úvěr, který se obnovuje. Na účet ale dostal jen 91 tisíc, zbývajících 139 400 totiž byla smluvní odměna úvěrové firmě.

Muž po chvíli přestal mít na splácení úroků a obrátil se proto na finančního arbitra. Celou skutečnost odůvodnil tím, že úvěrová smlouva a smluvní odměna je sjednána v rozporu s dobrými mravy, obsahuje chybnou RPSN (roční procentní sazbu nákladů) a že práva a povinnosti smluvních stran jsou ve značné nerovnováze. 

Arbitr se nejprve pokusil obě strany usmířit a až poté nařídil úvěrové firmě, aby klientovi vrátila 139 900 korun a navíc zaplatila pokutu 15 tisíc. „Respektujeme rozhodnutí finančního arbitra. Klientovi jsme zaplatili 139 400 korun. S tímto rozhodnutím ale nesouhlasíme, a také jsme se proti němu okamžitě odvolali podáním správní žaloby,“ uvedla marketingová ředitelka společnosti Dana Hakavcová.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “Profi Credit poskytl důchodci nemravnou půjčku”

  1. Renata Tyršová napsal:

    rentakarenu@seznam.cz

    Jenže ono je to také o tom, aby člověk četl, ptal se a hlavně splácel včas. Ono neplatit, napůjčovat si je pak prostě problém

  2. Gauner napsal:

    Zřejmě čtete špatně

    Na účet ale dostal jen 91 tisíc, zbývajících 139 400 totiž byla smluvní odměna úvěrové firmě.Problém je zcela jasný.Marketingové podvodné praktiky na důchodci je nemravná podlost.Odvolávat se na to je další podvod.Zneužití pěti smyslů důchodce je zřejmé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *