EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

Text: Monika Lukešová

18. 07. 2018

Rekord v hromadném investování padl v realitách

 

O dosud nejlepší výsledek v takzvaném crowdfundingu se postaral developerský projekt firmy Bidli.  Autoři projektu investorům slibují, že z nakoupených dluhopisů získají výnos sedm procent ročně. 

Za projektem stojí realitní podnikatel Jiří Lejnar a jeho skupina Bidli. Společnost na svůj developerský projekt u Hradce Králové prostřednictvím platformy Fundlift vybrala přes třináct milionů korun, a to od 290 investorů.

„Je to, co se týká objemu, historicky největší on-line crowdfundingová kampaň, která kdy byla v Česku uskutečněna. Cílí až na dvacet milionů korun. Uvidíme, jak vysoko se dostaneme,“ uvedl generální ředitel platformy Fundlift Radek Musil.

Původní očekávání kampaň dokonce překonala. Cílila totiž na „jen“ na deset milionů korun. Projekt investory láká na výnos z tříletých dluhopisů sedm procent ročně. Minimální investice je pět tisíc korun a peníze mají přispět k financování výstavby 54 bytových jednotek v rodinných trojdomech ve Smiřici-Rodově u Hradce Králové.

Zdroj: e15.cz

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021

Kvůli covidu zdražují nejen chaty a chalupy, ale i mobilní domy

Foto: Shutterstock Průzkumy ukazují, že Češi tráví na svých chalupách nebo chatách stále více času. Mnozí další by si přitom takovou nemovitost přáli nebo již aktivně plánují její nákup. Vyšší poptávka, kterou způsobila pandemická omezení, ale žene ceny nahoru. Podle osloveného realitního experta je aktuální nabídka chudší než dříve, zajímavou alternativou proto mohou být mobilní […]

Text: redakce hypoindex.cz

04. 10. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.