EUR 24.625

USD 24.495

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.625

USD 24.495

Text: Jiří Havelka

21. 10. 2013

2 komentáře

Stavební spořitelny mohou vypovědět smlouvu kdykoli

 


 

Jelikož v zákonu o stavebním spoření není ustanovení o výpovědi uvedeno, podle ČNB se na stavební spoření a jeho výpověď vztahuje úprava obchodního zákoníku týkající se běžných účtů. Pokud ale stavební spořitelna ve smlouvě, či všeobecných podmínkách definuje výpovědní dobu, nebo výpověď zakazuje, nemůže postupovat podle obchodního zákoníku.

Zdroj: aktuálně.cz

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Výpověď z nájmu zákaz koronavir

Zákaz výpovědi z nájmu při neplacení po dobu nouzového stavu: Pronajímatelé mají nést rizika a náklady sami

Vláda v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu přijala řadu opatření proti šíření koronaviru. Jedním z nich bylo uzavření velké části provozoven, podnikatelům tak vypadly příjmy a nemají z čeho platit nájemné. A tak vláda schválila návrh zákona, podle kterého má být nájemce prostoru sloužícího k podnikání chráněn před výpovědí z důvodu neplacení nájemného. Obdobný návrh vláda následně schválila i pro nájemce […]

Text: Veronika Hejná

06. 04. 2020

Výpověď z nájmu bytu z důvodu pronájmu

Za jakých podmínek je možné dát nájemci výpověď, když byt bez povolení dál pronajímá?

Pronajímatel si svého nájemce často pečlivě vybírá. Svěřuje mu přeci svůj majetek. Navíc je nájemce slabší smluvní stranou, které zákon poskytuje v mnoha ohledech – dokonce bez ohledu jeho vůli – poměrně silnou právní ochranu. A není tak lehké mu dát z bytu výpověď. Přitom ale škoda způsobená na pronajatém domě nebo bytě se po […]

Text: Hana Bartušková

21. 11. 2019

Kdy může pronajímatel vypovědět nájem s okamžitou platností?

Občanský zákoník opravňuje pronajímatele v některých případech k učinění výpovědi z nájmu bytu bez výpovědní doby, pokud nájemce porušuje zvlášť závažným způsobem své povinnosti. Jakým způsobem občanský zákoník vymezuje uvedené právo pronajímatele?

Text: Jiří Havelka

10. 06. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Bohumil Dráb

  17 února, 2014

  Proč mám stále pocit, že všem stavebním spořitelnám nejde o klienty a zhodnocování jejich úspor ( Vždyť finanční prostředky klientů přeci neleží jen tak v sejfu spořitelny…), ale především o jejich velké zisky, které si chtějí zachovat stůj co stůj. Až si všichni „vyšší“ pracovníci, členy dozorčích či správních rad nevyjímaje, sníží své „prebendy“, pak teprve změním názor. PS : Na trhu práce je přeci toto naprosto normální jev..!!

  Odpovědět

 • Radek

  18 února, 2014

  Nevím, co vás tak překvapuje. Stavební spořitelny, stejně jako ostatní finanční instituce, ale i jakákoli jiná firma, je založena za účelem generování zisku.

  Odpovědět