Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

Stavební spořitelny mohou vypovědět smlouvu kdykoli

Podle vyjádření České národní banky mohou stavební spořitelny vypovědět smlouvu svým klientům prakticky kdykoli, pokud tato možnost není uvedena ve smlouvě, nebo všeobecných podmínkách.

Jelikož v zákonu o stavebním spoření není ustanovení o výpovědi uvedeno, podle ČNB se na stavební spoření a jeho výpověď vztahuje úprava obchodního zákoníku týkající se běžných účtů. Pokud ale stavební spořitelna ve smlouvě, či všeobecných podmínkách definuje výpovědní dobu, nebo výpověď zakazuje, nemůže postupovat podle obchodního zákoníku.

Zdroj: aktuálně.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

2 komentářů k článku “Stavební spořitelny mohou vypovědět smlouvu kdykoli”

 1. Bohumil Dráb napsal:

  Pocit

  Proč mám stále pocit, že všem stavebním spořitelnám nejde o klienty a zhodnocování jejich úspor ( Vždyť finanční prostředky klientů přeci neleží jen tak v sejfu spořitelny…), ale především o jejich velké zisky, které si chtějí zachovat stůj co stůj. Až si všichni „vyšší“ pracovníci, členy dozorčích či správních rad nevyjímaje, sníží své „prebendy“, pak teprve změním názor. PS : Na trhu práce je přeci toto naprosto normální jev..!!

  1. Radek napsal:

   Re: Pocit

   Nevím, co vás tak překvapuje. Stavební spořitelny, stejně jako ostatní finanční instituce, ale i jakákoli jiná firma, je založena za účelem generování zisku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *