Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července,“ potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny.

Přesná výše úroku zatím není známa, podle Vladimíra Staňury může být nejvyšší možný úrok 0,7 procenta, ale i níže. „To bude záviset na tom, jestli budeme pokračovat v nabídce tarifu, který máme pro klienty, kteří chtějí jen spořit, nebo budeme mít jeden stejný tarif pro všechny klienty,“ uvedl Vladimír Staňura.

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) také připravuje podobný krok. „Můžeme to udělat kdykoliv, protože se to netýká současných klientů, a nemusíme proto novou sazbu oznamovat dopředu. Jediné, co nás ve snížení úroků na nových smlouvách brzdilo, byla obava, abychom v tom nezůstali sami,„ říká Jan Jeníček, šéf RSTS, a dodává: „My to možná uděláme ve dvou krocích. Nejprve sazbu snížíme na 0,75 procenta. Jsem přesvědčený, že koncem roku úroky na nových smlouvách v Česku spadnou na 0,5 procenta.“

Zdroj: Aktuálně.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Stavební spořitelny sníží od léta úroky”

  1. Pavel napsal:

    Polovina z nuly je zase nula

    Jen do toho. Spořte s nulovým úrokem. Jak dlouho myslíte, že vám stát bude platit příspěvky, když nemá peníze ani pro důchodce? Jestli chcete opravdu mít peníze a využít složeného úroku, zkuste projekt jakbytbohaty (tečka) cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *