Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

V Brně vyroste vědeckovýzkumná čtvrť Mendel Quarter za 2,5 miliardy

V rámci výstavby centra Mendel Quarter bude vybudován kampus s výzkumnými pavilony a správní budovou, ale také byty pro vědecké pracovníky z celého světa. Podle informací MF DNES by tu mělo sídlit i první vědecké pracoviště OSN v ČR. Výstavba vyjde na dvě a půl miliardy korun. 

Výzkumné centrum naváže na budovu Mendelovy univerzity na třídě Generála Píky. Radní města již doporučili zastupitelstvu změnu územního plánu. První fáze výstavby bude zahájena v příštím roce.

„Zatím jsme území vyčistili, abychom mohli pořídit podklady pro projektanty a dostali sem vrtnou soupravu, která prozkoumá statiku území. Stavba bude založená na pilotách, protože jsme v oblasti brněnských spraší, které sahají do hloubky až 150 metrů,“ informoval zástupce firmy Mendel Quarter Pavel Minařík.

V první etapě by mělo dojít k vybudování pěti budov o devíti podlažích a jedné šestipodlažní. Součástí bude park se zelení, laboratoře i konferenční místnosti. Bude vybudováno také přibližně dvě stě bytů. Počítá se, že v kampusu bude působit zhruba dva tisíce vědeckých pracovníků z celého světa.

Zdroj: iHNED.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *