EUR 25.340

USD 23.267

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.340

USD 23.267

YIT ve spolupráci s bytovým družstvem připravuje v projektu Rivi Bachova družstevní bydlení

 

Společnost YIT prodala projekt Rivi Bachova v městské části Praha-Chodov Stavebnímu bytovému družstvu Rivi, které zde nabízí stále více poptávané družstevní bydlení. Zájemci tak mohou vstoupit do družstva, stát se vlastníky družstevního podílu s právem nájmu bytu a časem byt odkoupit do osobního vlastnictví.

Loading 

Developer YIT pokračuje s výstavbou výškové budovy se 47 byty a jednou komerční jednotkou, kolaudace je naplánovaná na podzim letošního roku. Noví majitelé by si tak jednotky mohli přebírat již v prosinci.

Aktuálně v projektu Rivi Bachova probíhají interiérové práce jako např. pokládání dlažeb a lepení obkladů, kompletace zařizovacích předmětů, malby, nátěry, zámečnické práce a instalace výtahů. Zároveň se dokončují fasády, terasy a balkony.

Bytový dům o 12 nadzemních a dvou podzemních podlažích roste na místě staré nevyužívané kotelny na pomezí ulic Mikulova a Bachova a čítá celkem 47 bytů o dispozici od 1+kk do 4+kk a velikosti od 33 až 91 m2. K některým náleží balkon či terasa. Samozřejmostí jsou rovněž sklepy, kočárkárna a parkovací stání, která budou v garážích přístupných dvěma autovýtahy. Součástí objektu je i jeden komerční prostor.

Návrat YIT k družstevnímu bydlení

Novým investorem projektu se stalo na základě dřívější úspěšné spolupráce bytové družstvo. „Tímto krokem navazujeme na předchozí efektivní partnerství, kdy jsme pro bytová družstva v rámci našich projektů postavili několik budov. Konkrétně dva domy v projektu Hyacint Modřany a etapu Oulu v areálu Suomi Hloubětín. Vyzkoušeli jsme si, že naše spolupráce ohledně družstevního bydlení velmi dobře funguje, a proto v ní budeme rádi pokračovat,“ vysvětluje generální ředitel YIT Stavo Marek Lokaj.

REKLAMA

Nové bydlení bez nutnosti hypotéky

Zájem o družstevní bydlení v České republice s ohledem na situaci na hypotečním trhu stoupá. Hodí se pro ty, kteří nemají dostatek vlastních prostředků na koupi nemovitosti a kvůli aktuálním podmínkám nemohou získat hypoteční úvěr.

„Vzhledem k tomu, že se investorem projektu Rivi Bachova stalo bytové družstvo, je velkou výhodou možnost financování skrz družstevní vlastnictví. Při družstevní výstavbě stačí složit 20 až 25 % z celkové hodnoty nákladů na výstavbu požadovaného bytu s příslušenstvím (sklep, balkon, garážové stání), zbylou potřebnou částku pak zajišťuje pro členy družstvo, které obvykle získá bankovní úvěr s velmi dobrými podmínkami. Vkladem člena může být například naspořená částka ze stavebního spoření a stačí tak pouze část vlastních zdrojů. Pořízení bydlení navíc není omezeno věkem a není třeba ani dokazovat bonitu,“ popisuje obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová.

K dalším benefitům družstevního bydlení patří možnost odkoupení do osobního vlastnictví již po 3 až 5 letech (dle podmínek úvěrující banky). Současně se kupující vyhnou jednání s bankou a nemusí dokladovat příjmy. Družstevní podíl je navíc převoditelný kdykoliv v průběhu trvání členství a nepodléhá předchozímu schválení družstvem. Družstvu se pouze předloží uzavřená smlouva o převodu podílu pro vstup nového člena. „Jelikož v družstevním bydlení vidíme zajímavou alternativu k pořízení vlastní nemovitosti, rozhodli jsme se umožnit tuto formu i na další naše projekty, které připravujeme,“ doplňuje Dana Bartoňová.

Všechny výhody velkoměsta po ruce

Klidná lokalita Prahy 11 se vyznačuje veškerou občanskou vybaveností, dobrou dopravní dostupností a spoustou příležitostí k zábavě, sportu i odpočinku. V těsném sousedství najdou budoucí rezidenti mateřské a základní školy, supermarkety, restaurace, kavárny, poštu, polikliniku a řadu služeb. V těsné blízkosti se pak nachází zdejší centrální park s venkovní posilovnou a dětskými hřišti. Za většími nákupy i zábavou lze dojet do největšího obchodního centra v Česku Westfield Chodov s megaplexem kinosálů nebo do obchodní zóny Průhonice-Čestlice. Co se týče cest do centra metropole, na stanici metra C – Opatov se dá dojít za pár minut pěšky.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Swiss Life Hypoindex červenec 2024: Banky hypotéky opět nezlevnily

Česká národní banka na konci června počtvrté v řadě snížila základní sazbu o 50 bazických bodů na 4,75 % p. a. A jak na to zareagovaly banky s úrokovými sazbami u svých hypoték? Jedno velké nic. Dokládá to aktuální hodnota červencové průměrné nabídkové sazby podle Swiss Life Hypoindexu, která se v porovnání s červnem prakticky nezměnila. Stagnace úrkokových […]

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

10. 07. 2024

Přetrvávají nejasnosti ohledně projektové dokumentace po prvním červenci 2024

Tisíce záměrů k povolení stavby zřejmě dorazilo do posledního června na stavební úřady po celé České republice. Stavebníci a projektanti tímto krokem budou chtít zvýšit pravděpodobnost, že povolovací řízení nebude vedeno v rámci přechodných ustanovení nového stavebního zákona (NSZ), ale poběží ještě podle dosavadního správního postupu a vyhlášek tzv. starého stavebního zákona.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

08. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *