Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Zájem cizinců o pražské nemovitosti roste

Praha se dostává do popředí zájmů cizinců, poptávka roste nejvíce v oblasti nových nemovitostí. Důvodem je zejména rostoucí geopolitické napětí, zhoršující se ekonomická situace v Rusku, problémy eurozóny či zvyšující se hrozba mezinárodního terorismu.

Nejen stabilní politická a ekonomická situace v České republice, ale i cenová dostupnost, imigrační politika či strategická poloha Česka láká stále více zahraniční investory. Česko se tak stává „Švýcarskem střední Evropy“.  Největší část kupujících tvoří tradičně Slováci, snižuje se podíl kupujících z Ruska, Ukrajiny Kazachstánu či Ázerbajdžánu.  

„Zájem cizinců o nákup bytů od Central Group roste kontinuálně několik posledních let, vždy však šlo o růst o jednotky procent ročně bez nějakých dramatických výkyvů. To se změnilo až v roce 2014, kdy výrazněji vzrostl podíl kupujících z mnoha různých evropských zemí,“ komentuje nový trend na českém realitním trhu Dušan Kunovský, šéf Central Group. Podíl cizinců na celkových prodejích společnosti Central Group narostl na současných 28 procent.

Zdroj: Tisková zpráva Central Group

Předchozí článek: «
Následující článek: »

1 komentář k článku “Zájem cizinců o pražské nemovitosti roste”

  1. jan napsal:

    Jak je to možné?

    cizinci mimo zemí EU skupují nemovitosti!!!!Jak je to možné,vždyť ti tady nemají co pohledávat!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *