Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Zákon o bydlení se nelíbí nájemníkům ani ministerstvu pro místní rozvoj

Sdružení nájemníků ČR a ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) mají desítky připomínek v oblasti bytové problematiky k Novému občanskému zákoníku (NOZ) i novému znění zákona o korporacích. Připomínky k NOZ již MMR v pátek zaslalo ministerstvu spravedlnosti.

„Připomínek máme celou řadu. Týkají se například oblasti nájmu a nejasností při ukončování nájemní smlouvy bez výpovědní lhůty. U družstev je to pak například otázka přechodu závazků a dluhů z družstevního podílu na podíl ve společenství vlastníků,“ uvedl náměstek ministrině pro místní rozvoj Petr Smrček.

Resortu se nelíbí ani nová povinnost bytových družstev získat souhlas všech členů při schvalování určitých změn stanov. „To je zcela zásadní problém, protože není možné vždy dostat sto procent členů nebo jejich delegátů na jedno místo,“ řekl Smrček.

„Principiálně už 160 let existence bytových družstev se říká, že mají všichni členové rovná práva, ale že rozhoduje většina. Všichni vědí, že mohou na členskou schůzi, kde se rozhoduje, přijít. Je to jejich právo a měli by ho využívat. Pokud tam ale nejdou, tak je to jejich chyba a nemohou tím trpět ostatní lidé,“ uvedl Milan Taraba, předseda Sdružení nájemníků ČR.

Zdroj: Finančnínoviny.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *