Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Zelená úsporám odstartovala nově i na rekonstrukce svépomocí

V pondělí 15. října odstartoval příjem žádostí o dotace z programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Novinkou je možnost získat dotace také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu či na výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Ministerstvo životního prostředí připravilo v podzimním balíčku novinek více podporovaných opatření, pro větší okruh žadatelů i jednodušší cestu k získání dotace. Příspěvek na zateplení obvodových či vnitřních stěn domu a výměnu oken či dveří mohou získat i majitelé, kteří chtějí rekonstrukci provést svépomocí. Podmínkou je ale odborný technický dozor.

„V takovém případě budou moci mezi způsobilé výdaje zahrnout faktury za materiál či zápůjčku nářadí, ale i zmiňovaný technický dozor. Rozhodné datum pro uznání výdajů je stanoveno na 1. září 2018. Rekonstrukce svépomocí jsme do programu zahrnuli ze dvou důvodů. Jednak kvůli aktuálnímu nedostatku stavebních firem na trhu, ale také a to především, abychom zkvalitnili rekonstrukce u těch, kteří by tak i tak zateplovali svépomocí,“ upřesňuje jednu ze zásadních změn programu ministr životního prostředí Richard Brabec.

Lidé mohou získat dotaci prostřednictvím Státního fondu životního prostředí na úsporné rekonstrukce domů svépomocí až do výše 550 tisíc korun. Dotace přitom může uhradit až polovinu způsobilých výdajů.

Zdroj: Novázelenáúsporám.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *