Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Zneužila pacientku a prodala její byt. Nyní za to musí zaplatit

Rozsudek za podvod, kterého se dopustila Iva Oršulíková tím, že zneužila pacientku Psychiatrické nemocnice v Bohnicích se stal ještě přísnějším. Oršulíková nyní musí zaplatit poškozené škodu ve výši 4 269 000 korun, což je částka, za kterou její dům prodala. Navíc jí soud vyměřil trest ve výši tří let se zkušební dobou pěti let.

Podvodnice využila stavu pacientky, která byla pod vlivem omamných léků a trpěla bludy. „Zneužila u poškozené její duševní indispozice, o které věděla,“ uvádí rozsudek. Ženu přesvědčila, že hrozí exekuce domu a že může přijít o střechu nad hlavou ona i její otec, který s ní v domě žil. Ve skutečnosti na dům za víc než čtyři miliony byla jen zástava na půjčku ve výši 660 tisíc korun, za kterou se Pecharová zaručila svému bratrovi.

Bývalá realitní agentka zaplatila pouze daň z převodu nemovitosti a dluh poškozené neuhradila. „Tím tedy nedošlo k žádné úhradě dluhu poškozené, pouze se směnil věřitel a probíhala pouze změna vlastníka zastavené nemovitosti. To tedy závěrem znamená, že se nesnížil dluh paní Pecharové u žádného z uvedených subjektů, což mělo být cílem prodeje nemovitosti,“ popsala výsledek činnosti Oršulíkové soudkyně Jiřina Zemanová.

Zdroj: iDnes.cz

Předchozí článek: «
Následující článek: »

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *