Neděle 17. ledna. Svátek má Drahoslav.

9 z 10 Čechů si sjedná online půjčku za pouhých 5 minut, smluvní podmínky nečtou

24.10.2014 09:10 Tisková zpráva:

„Je to opravdu alarmující výsledek, když si uvědomíme, že za těch 5 minut a 29 sekund stihnou lidé akorát tak vyplnit formuláře potřebné k získání úvěru. Znamená to, že většina klientů vůbec nečte podmínky, za nichž si půjčku bere,“ říká ředitel společnosti CreditOn Ondřej Šmakal. Jen pouhé pročtení smluv a smluvních podmínek totiž klientům podle něj zabere minimálně čtyřnásobek času, poctivé prostudování pak ještě déle. Klienti u krátkodobých půjček hřeší na to, že si půjčují menší obnos peněz, většinou do pěti tisíc korun.  Ženy jsou překvapivě méně ostražité než muži. Opravdu pečlivě studuje všechny dokumenty k úvěru jen 6 % zástupkyň něžného pohlaví. U mužů je to každý dvanáctý. 

„Pokud si klienti pořádně nepřečtou smluvní podmínky, nevědí s jakými sankcemi či postupy úvěrových společností se pak můžou setkat. Díky tomu se dostávají do zbytečných problémů,“  varuje Ondřej Šmakal z CreditOnu.

Lidé chtějí půjčku přes internet rychle, úroky je nezajímají

Nejdůležitější faktorem pro rozhodnutí u koho si vzít půjčku, je pro 39 % respondentů rychlost. Úroky jsou prioritou jen pro necelou pětinu (18 %) dotázaných. „Více než polovina klientů (57 %) potřebuje půjčku na nečekané výdaje. Každý šestý klient používá 

úvěr na každodenní výdaje a zaplacení účtů,“ říká Ondřej Šmakal. Půjčky sjednané přes internet, jsou doménou především mladších lidí. Klientů nad 50 let má například CreditOn jen 15 %.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *