EUR 24.765

USD 23.115

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.765

USD 23.115

11. 10. 2023

0 komentářů

Bezrealitky nově umožní sledovat cenu vlastněných nemovitostí měsíc po měsíci

 

Sledovat vývoj prodejní ceny svých nemovitostí v čase. Kontrolovat, jestli nepronajímám pod cenou. Anebo si na modelovém příkladu neexistujícího domu či bytu hlídat cenu svého vysněného bydlení. To umožní největší digitální realitní služba Bezrealitky, která přichází zdarma s novinkou nazvanou „Moje odhady“. Podle jejich představitelů má totiž správnou představu o hodnotě svého nemovitého majetku jen zlomek českých domácností.

Loading 

Nová funkce pro zpracování dat využívá vlastní prediktivní model, který Bezrealitky vyvíjí a zpřesňují do roku 2019. Pracuje s komplexním profilem nemovitosti: tedy od lokality a stavebně technického stavu po nadstandardní výbavu. Na jeho základě pak odhadují její cenu. A to jak aktuální prodejní, tak v případě bytů i potenciální nájemní. Pokud klient bude chtít, hodnoty bude portál sledovat dlouhodobě a přehledně je vypisovat měsíc po měsíci do přehledného grafu.

Funkce je nově zdarma zpřístupněna všem klientům v jejich zákaznickém účtu. Zde mohou založit profil všem svým rezidenčním nemovitostem, které vlastní nebo si vytvořit modelové. Zároveň mohou využít profily nemovitostí z aktivních nebo v minulosti publikovaných inzerátů a na jedno kliknutí je do svého portfolia přiřadit také. V jednoduchém přehledu pak vidí kompletní aktuální hodnotu celého zadaného majetku a potenciální výnosy z pronájmu.

Podle Bezrealitky novinka poslouží především běžným domácnostem, které tak rychle získají informace o měnících se cenách svých bytů, domů, ale třeba také druhých domovů. Pro řadu z nich to bude důležité vodítko, jak se orientovat v dobách překotných změn na realitním trhu. A aby byla práce s cenami co nejjednodušší, je možné si ceny prohlížet nejen v profilu na Bezrealitky, ale také si je nechat zasílat v rámci pravidelných personalizovaných měsíčních newsletterů.

Zájemci o koupi nemovitosti zase mohou sledovat ceny svých vysněných nemovitostí a získat tak výrazně lepší povědomí o zcela konkrétních cenových hladinách na úrovni jednotlivých lokalit. Dlouhodobá znalost vývoje cen jim pak může pomoci při vyjednávání s majiteli, kvůli kterým jsou v současnosti Bezrealitky tak oblíbené.

REKLAMA

„Denně se setkáváme s tím, že lidé neznají pravou hodnotu svého bydlení. Ceny se na trhu mění tak překotně, že se v nich běžná domácnost nemá šanci vyznat. A tak se běžně stává, že zájemce o bydlení zbytečně propásne vhodnou příležitost pro prodej své nemovitosti nebo nechává ladem byt, přestože by si mohl pronájmem v klidu vydělávat na generální rekonstrukci,“ zmiňuje Hendrik Meyer, šéf EHS a Bezrealitky.cz. „A to bychom rádi změnili. Pro řadu lidí bude myslím ve výsledku poslem dobrých zpráv, až zjistí, jak jejich nemovitosti stouply v letech na hodnotě.“

Role Bezrealitky v době měnících se cenových map posiluje. Aktuálně měsíčně nabídnou přes 8500 nemovitostí k prodeji a skoro 10 tisíc k pronájmu. Již v minulosti reagovali na změny na trhu zprovozněním sekce „Akční nemovitosti“, kam řadí domy a byty, kterým byla zásadně snížena nabídková cena. Aktuálně zde nabízí skoro 3 000 nemovitostí.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Dostupnost bytů se opět zhoršila a blíží se novému rekordu

Podle dnes zveřejněného indexu dostupnosti bydlení (CG-Index) se dostupnost bydlení v Praze opět zhoršila. Na průměrný nový byt o výměře 70 m2 je nyní v hlavním městě potřeba 15,4 ročních mezd (maximum bylo v prvním čtvrtletí 2022 – 17,3), což je nejvíce ze všech okolních metropolí. Praha je v regionu nejméně dostupná i co se […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 06. 2024

Česká roubenka láme cenové rekordy, ostatní chalupy většinou zlevňují

Tři roky extrémního zájmu, tři roky vychládání. Tak by se dal ve zkratce nazvat vývoj českého trhu s rekreačními objekty. A jak se zdá, přichází teď období stagnace. Ceny chalup totiž přímo před sezonou klesly a leckde odmazaly celoroční růst. Proti trendu jsou jen prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to z takzvaného […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

17. 06. 2024

Objem nových hypoték byl v květnu nejvyšší od března 2022

Objem poskytnutých hypoték se v květnu dostal na nejvyšší úroveň od března roku 2022. Meziročně vzrostl o 92 % na 23,7 miliardy Kč. Po zohlednění tradiční sezónnosti meziměsíčně podstatě stagnoval. Květnový objem zůstává příznivý a oživování hypoteční aktivity v letošním roce pokračuje. Údaje vyplývají z aktuálních statistik ČBA Hypomonitoru.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

14. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *