Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Blíží se Vánoce, zájem o nebankovní půjčky prudce roste

09.11.2017 09:11 Tisková zpráva:

Od začátku října prudce roste zájem o nebankovní půjčky. Společnost PROFI CREDIT eviduje čtvrtinový nárůst žádostí o půjčku oproti jiným obdobím roku. Průměrná částka, kterou si Češi na výdaje spojené s Vánocemi půjčují, vzrostla na 10 825 korun.

Česká ekonomika již několik let po sobě roste, nezaměstnanost je na rekordně nízké úrovni a optimismus se promítá i do chování spotřebitelů, kteří se nebojí utrácet více než v minulosti. Trend vyšších útrat podporují i neustále se zvyšující ceny dárků, zejména pak hraček pro děti.

Ačkoli do začátku Vánoc zbývá ještě několik týdnů, PROFI CREDIT eviduje zvýšený zájem o půjčky už od začátku října. „Již od začátku října evidujeme čtvrtinový nárůst žádostí o půjčku oproti jiným částem roku,“ uvádí marketingová ředitelka společnosti Dana Soukeníková. Je to dáno především tím, že Češi rádi nakupují dárky v předstihu, aby se vyhnuli stresu spojenému s předvánočním shonem. Zejména kamenné prodejny vycházejí svým zákazníkům vstříc a svoji vánoční nabídku představují obvykle již na počátku října.

Z aktuální interních dat společnosti PROFI CREDIT navíc vyplývá i to, že průměrná částka, kterou si čeští spotřebitelé u této přední nebankovní společnosti půjčují, je opět o něco vyšší, než tomu bylo v letech minulých. „Průměrná výše půjčky je u nás momentálně 10 825 korun, což je více než 8% nárůst oproti minulému roku. Vypovídá to o optimismu českých domácností a jejich vyšší ochotě utrácet,“ dodává k tomu Dana Soukeníková.

Tisková zpráva: PROFI CREDIT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *