Středa 20. února. Svátek má Oldřich.

CENTRAL GROUP vstupuje do segmentu luxusního bydlení a zahajuje výstavbu exkluzivního bytového domu na pražských Vinohradech

04.09.2013 12:09 Tisková zpráva:

V současnosti CENTRAL GROUP nabízí své nemovitosti ve 12 lokalitách v Praze a okolí. Největší a prodejně nejžádanější z nich jsou nyní velké projekty ve třech hlavních spádových částech Prahy. Na západ od centra je to dlouhodobě nejprodávanější Zličín. Na severovýchod od centra je to velmi úspěšná a zavedená lokalita Letňany a na jihovýchodě jsou to moderně pojaté Horní Měcholupy, kde jsou díky vysoce konkurenčnímu prostředí na tomto lokálním trhu vůbec ty nejnižší ceny nových bytů v Praze. Prodeje v tomto pomyslném trojúhelníku pražských lokalit tvoří v poslední době více než tři čtvrtiny všech firemních prodejů.

Tato orientace CENTRAL GROUP na větší lokality středního segmentu se však v příštím roce změní. „Nadále se samozřejmě chceme věnovat střednímu segmentu bydlení. V rámci této klientely jsme se postupně vypracovali až na největšího rezidenčního developera a investora v České republice. Ale zároveň se nyní chceme rozkročit do výrazně nadstandardního a luxusního segmentu. Zkušenosti už máme například z nadstandardně pojatých lokalit v pražských Radlicích, dále na Kavalírce, na Břevnově a ve Stodůlkách,“ potvrzuje šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský. Intenzivně se však firma výrazně nadstandardnímu a luxusnímu bydlení doposud nevěnovala.

To se však nyní mění. CENTRAL GROUP teď zahájil výstavbu velmi exkluzivního projektu v samém centru Prahy. A to v Římské ulici na Vinohradech, jen asi 150 metrů

od budovy Národního muzea. Projekt má název „Rezidence U Muzea“ a bude mít celkem 42 bytů ve špičkovém provedení. Prodej bytů v této lokalitě zahájí CENTRAL GROUP až ve druhé polovině příštího roku. Byty se zde budou prodávat plně dokončené, připravené ihned k nastěhování.

Samozřejmostí je zde řada velmi moderních designových prvků patřících k nejvyššímu segmentu nového bydlení – například obklad kamenem, hliníková okna, skleněná zábradlí a velmi luxusní řešení společných prostor domu. V každém bytě bude samozřejmostí klimatizace, dále podlahové vytápění, dřevěné podlahy, předokenní žaluzie na elektrické ovládání, designově řešené exkluzivní koupelny, masivní dřevo na podlahách teras a další luxusní prvky. Navíc, všechny byty budou mít zabezpečovací systém s dotykovou klávesnicí.

Tento nový projekt je specifický velmi náročným zakládáním stavby, logistikou i vlastní realizací, a to s ohledem na umístění stavby v samém centru města, v proluce stávajících budov a tudíž s minimální plochou pro zařízení staveniště. Výstavbu hradí společnost z vlastních zdrojů, bez potřeby bankovního úvěru. Realizaci zajistí jako generální dodavatel pro CENTRAL GROUP firma Průmstav, která byla vybrána na základě náročného čtyřkolového výběrového řízení. Tento dodavatel již pro CENTRAL GROUP úspěšně realizoval několik velkých bytových staveb.

V příštích dvou letech chystá CENTRAL GROUP do nabídky další luxusní projekty. Už na jaře příštího roku plánuje zahájit prodej několika stovek vysoce nadstandardních bytů v lokalitě Rezidence Central Plaza v Praze 3. Menší luxusní projekty připravuje nyní CENTRAL GROUP na Břevnově, v Košířích a ve dvou prestižních lokalitách Smíchova – na Nikolajce a na Zatlance. Velký luxusní projekt s unikátní architekturou pak firma chystá na Kavčích horách v Praze 4, hned vedle Centrálního parku a v návaznosti na areál České televize, s krásným výhledem na panorama Prahy. Pozemek na tento mimořádný projekt odkoupila společnost CENTRAL GROUP v minulém roce od německé firmy Hochtief.     

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *