Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

Cenu Panelák roku 2014 získal dům rekonstruovaný díky úvěru Státního fondu rozvoje bydlení

30.06.2015 11:06 Tisková zpráva: Státní fond rozvoje bydlení

Ocenění Panelák roku 2014 vnímá výbor SVJ Písecké předměstí 1301 v Milevsku i SBD Milevsko, které provádí správu domu, jako potvrzení skutečnosti, že snaha, již společně vyvinuly k prosazení komplexních stavebních úprav domu včetně následné realizace, byla správným a smysluplným krokem a zcela v souladu se současnými trendy údržby a zlepšování společného bydlení.

SVJ Písecké předměstí v Milevsku využilo nízkoúročený úvěr z Programu PANEL 2013+ ve výši 7,2 mil. Kč. Finanční prostředky byly použity na hydroizolaci základů, na zateplení obvodového pláště, opravu lodžií a balkonů včetně zábradlí, opravu výtahu, výměnu elektroinstalace, na modernizaci vzduchotechniky, opravu hromosvodů, opravu konstrukcí a podlah ve společných prostorách. Úrok je fixovaný po dobu 10 let. V domě se nachází 40 bytových jednotek a měsíční splátka na jeden byt je 1 650 Kč.

„Se SFRB jsme v rámci zajištění financování projektu spolupracovali od samého počátku příprav. Využívali jsme nabídnutých konzultací a po vzájemném vyjasnění si podmínek poskytnutí a následného čerpání Panelu 2013+ jsme učinili potřebné kroky k uzavření úvěrové smlouvy. Jak v průběhu čerpání, tak při následné kontrole ze strany Fondu, která proběhla po ukončení akce, jsme ocenili i vstřícný přístup pracovníků SFRB a nyní můžeme s čistým svědomím prohlásit, že vše proběhlo k naší maximální spokojenosti,“ říká předseda Stavebního bytového družstva Milevsko Roman Kubů.

Panel 2013+

Je úvěrový program pro vlastníky bytových domů na opravy a modernizace. Mezi jeho hlavní výhody patří nízká úroková sazba, fixace po celou dobu splácení, splatnost až 30 let. Rozpočet pro rok 2015 je 600 mil. Kč. Více informací o programu Panel 2013+ a dalších realizovaných projektech naleznete na www.sfrb.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *