EUR 24.740

USD 23.154

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.740

USD 23.154

20. 01. 2022

0 komentářů

Česká spořitelna a Buřinka v loňském roce potvrdily svoji pozici lídra v poskytování úvěrů na bydlení

 

Klienti České spořitelny a Buřinky loni podepsali smlouvy na financování bydlení v celkovém objemu za více než 144,6 miliardy korun, což je v meziročním srovnání nárůst o více než 80 %. Rok 2021 se tak stal z pohledu objemu sjednaných úvěrů na bydlení nejúspěšnějším rokem a překonal velmi úspěšný rok 2020, kdy celkový objem činil okolo 80 miliard korun. Česká spořitelna a Buřinka tak potvrdily vedoucí pozici na trhu hypoték a sjednávání úvěrů pro nové a lepší bydlení, ať už jde o výstavbu nebo rekonstrukce. Celkem klienti v roce 2021 uzavřeli 60 tisíc smluv, což je o 42 % více než v přechozím roce. 

Loading 

Celkový objem portfolia hypotečních úvěrů České spořitelny, včetně Buřinky, dosáhl hodnoty přes 400 miliard korun. Průměrná výše hypotečního úvěru se meziročně zvýšila na 3,2 milionu korun.

  Počet nových úvěrů v roce 2021 Objem nových úvěrů v roce 2021 Celkový objem portfolia v roce 2021
Hypoteční úvěry (Česká spořitelna) 38 tisíc 123,9 miliardy Kč 352,4 miliardy Kč
Úvěr ze stavebního spoření (Buřinka) 22 tisíc 20,8 miliardy Kč 55,9 miliardy Kč

„Loňský rok byl z pohledu nových hypotečních úvěrů nejúspěšnějším v historii Spořitelny. V průměru jsme měsíčně uzavírali okolo 3167 nových hypoték a celkový objem hypotečních úvěrů dosáhl téměř 124 miliard Kč. V letošním roce odhadujeme, že dojde k poklesu objemu nových hypoték na 55-60 miliard Kč zejména kvůli tomu, že se ochladí poptávka po úvěrech na bydlení a nebude zájem o refinancování,” říká Filip Belant, šéf tribu Bydlení v České spořitelně a dodává: „Prioritou je pro nás finanční zdraví našich klientů a udržení vedoucí pozice na hypotečním trhu nejen z hlediska nových hypoték, ale také z hlediska velikosti celého hypotečního portfolia. V dalších měsících chceme hledat cesty, jak pomoc k bydlení zejména mladším klientům. Jako řešení se nabízí prodloužení splatnosti úvěru a tím snížení splátky, resp. zmírnění dopadu vyšší sazby.”

„I přes nelehké pandemické období se nám v loňském roce podařilo dosáhnout historicky nejlepších obchodních výsledků. Téměř 22 tisíc spokojených klientů si díky Buřince pořídilo nebo vylepšilo své bydlení a stali jsme se tak lídrem v počtu uzavřených úvěrů na bydlení na trhu stavební spořitelen,“ uvádí Ondřej Čtvrtečka, člen představenstva Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinky). A dodává:“ V tomto směru chceme i nadále pokračovat a přinášet našim klientům jednoduché a transparentní podmínky a pracovat na dalších vylepšeních online produktů. Našim dlouhodobým cílem je poskytování profesionálních služeb všem našim klientům.”

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Udržitelné stavebnictví? Budoucnost je v podhoubí

Podhoubí je materiál, ze kterého se dá vyrobit plno věcí. Například květináče, akustické panely nebo různé obaly. Mycelium neboli podhoubí však v sobě skýtá další možnosti. Například pro obor udržitelného stavebnictví.

Text: Monika Lukešová

18. 05. 2023

Stavební spoření získává na popularitě. Podívejte se, na co spořitelny lákají klienty

I když údaje stavebních spořitelen za loňský rok nejsou nijak příznivé, týká se to hlavně úvěrů ze stavebního spoření. Počet nových smluv roste. Podle průzkumu ČMSS je atraktivita stavebního spoření nejvyšší za posledních osm let. Loni vzrostl počet nově uzavřených smluv o stavebním spoření o 15 procent a letos se očekává další nárůst. Stavební spořitelny […]

Text: Monika Lukešová

16. 04. 2019

Tomáš Kořínek: Stavební spoření je odolnější než hypotéky. Teď je na výsluní

Úrokové sazby u hypoték mírně rostou, ale zájem o ně v posledním měsíci klesl. Podle Fincentrum Hypoindex je aktuálně průměrná úroková sazba 2,5 procenta. Zdražující hypotéky nahrávají stavebnímu spoření. Podle Tomáše Kořínka, předsedy představenstva Českomoravské stavební spořitelny, má stavební spoření co nabídnout jak v úvěrech, tak i ve spoření.

Text: Monika Lukešová

28. 08. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *