Neděle 16. prosince. Svátek má Albína.

Český hypoteční trh překonal v 1. čtvrtletí 2012 předkrizový rok 2007

03.05.2012 11:05 Tisková zpráva: Hypoteční banka

“První čtvrtletí letošního roku je pro hypoteční trh skutečně historickým rekordem, objem nově poskytnutých hypoték je ještě o něco vyšší, než v roce 2007, který byl absolutním vrcholem pro český hypoteční trh,“ uvedl Jan Sadil, generální ředitel Hypoteční banky. Nicméně, dělat závěry a odhady, jak dopadne trh za celý letošní rok, je nyní velmi předčasné,“ dodává Jan Sadil.

Na rekordní produkci hypotečních úvěrů mělo v letošním prvním čtvrtletí vliv také několik makroekonomických faktorů. České ekonomice se stále dobře dařilo a i nezaměstnanost se držela na setrvalé úrovni. Navíc se potvrdil trend, který naznačil už HB index mezi 3. a 4. čtvrtletím loňského roku, že ceny nemovitostí se v České republice stabilizovaly. Je to jeden z faktorů, který povzbuzuje poptávku po nemovitostech.

Za celou historii hypotečního trhu banky občanům poskytly 589 723 hypotečních úvěrů, což představuje objem téměř 896 miliard korun (k datu 31. března 2012 a dle statistik MMR ČR). Vůbec první bankou, která začala v ČR poskytovat hypotéky na bydlení, byla v roce 1996 Hypoteční banka. Lídr českého hypotečního trhu nyní dlouhodobě vede jak velikostí bilance hypotečních úvěrů, tak v míře spolupráce se třetími stranami. Hypoteční banka je rovněž největším emitentem hypotečních zástavních listů v České republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.