EUR 25.230

USD 24.558

REPO sazba ČNB 4.0 %

Inflace 3.0 %

EUR 25.230

USD 24.558

23. 05. 2024

0 komentářů

ČSOB plní Čechům sen o druhém domově v zahraničí. Financovat ho lze pomocí ČSOB Hypotéky bez hranic

 

Češi si stále více pořizují nemovitosti v oblíbených evropských zemích, kam často jezdí na dovolenou. Mnohdy však nevědí, že nákup domů a bytů mohou financovat prostřednictvím hypotéky podobně, jako kdyby kupovali nemovitost v Česku. ČSOB nabízí své řešení prostřednictvím ČSOB Hypotéky bez hranic – jednoduše, bez speciálních poplatků nebo přirážky na sazbě.

Loading



 

Kromě standardního poradenství v oblasti financování a potřebných dokumentů pro schválení úvěru dokáže ČSOB poskytnout i další služby. Například propojí žadatele s realitním portálem IGLUU. Ten spolupracuje s významnými realitními agenturami jako Century 21, ERA Reality nebo EVROPA s širokou nabídkou zahraničních nemovitostí a umí i digitálně vyhodnocovat vhodnost nemovitosti s klientskou poptávkou. V nejbližší době budou moci zájemci o koupi nemovitosti v zahraničí využít i služby technického prověření jejího stavu.

„Cesta za druhým domovem v zahraničí pro mnohé klienty začne už letos v období dovolených, kdy se mohou po vytoužené nemovitosti porozhlédnout. Pořízení zahraniční nemovitosti je jednodušší, než se může na první pohled jevit, posuzujeme stejná kritéria jako u českých nemovitostí a nabízíme stejné podmínky. Požadujeme ale vhodnou zástavu nemovitosti na území Česka,,“ komentuje Miroslav Zetek, člen představenstva a vrchní ředitel zodpovědný za obchod v ČSOB Hypoteční bance.

Stejná sazba jako pro nemovitost v Česku

ČSOB nabízí při hypotečním úvěru na nemovitost za hranicemi stejné sazby, jako při financování v Česku. Svým klientům, kteří aktivně využívají ČSOB jako svou hlavní banku, nabízí dokonce ještě nižší úrok. Minimální částka úvěru je 300 tisíc korun. Banka financuje klientům nejen koupi nemovitosti, ale i její rekonstrukci, a dokonce i výstavbu.

Podmínky financování jsou totožné jako u českých nemovitostí – určitý objem vlastních zdrojů a schopnost klienta splácet. Na nejvýhodnější podmínky dosáhnou žadatelé mladší 36 let, kteří si mohou půjčit až 90 procent hodnoty nemovitosti, ostatní pak až 80 procent s fixací na 1, 3, 5, 7, 10 nebo 15 let. Klienti mohou rovněž použít 30 procent z poskytnuté částky na vybavení své nové domácnosti. Bonitu zájemců banka posuzuje tradičně, podle příjmů, a na základě individuálního posouzení lze započítat i příjmy ze zahraničí.

Nejpopulárnější je Španělsko

Aktuálně nejvíce poptávanými destinacemi Čechů pro koupi nemovitosti jsou Španělsko, Chorvatsko, Itálie a Rakousko. Průměrná výše hypotéky se pohybuje na úrovni 3,5 milionů korun. O zahraniční nemovitosti jeví zájem klienti s výrazně vyššími příjmy. Největší část žadatelů pochází aktuálně z Prahy, Jihomoravského a Středočeského kraje.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.13 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%

5.34%

5.32%

5.22%

5.13%
Historie vývoje

 

 


Související články

Loni se objem hypoték téměř zdvojnásobil

Za celý rok 2024 poskytly banky nové hypoteční úvěry v hodnotě 228 miliard Kč, což představuje meziroční nárůst o 83 %. Spolu s refinancovanými úvěry za 47 miliard Kč dosáhl celkový objem hypotečního trhu 275 miliard Kč, což je výrazný růst oproti 150 miliardám v roce 2023. Vyplývá to z aktuálních statistik ČBA Hypomonitoru.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 01. 2025

Úpravy u daně z nemovitosti – změny v koeficientech i osvobození od daně

Kdo si pořídil nemovitost v průběhu roku 2024, musí do konce ledna 2025 odevzdat daňové přiznání k dani z nemovitosti. Naopak ti, kteří již nemovitost vlastní delší dobu a neprovedli na ní výrazné rekonstrukce, obdrží v květnu složenku s informacemi o výši platby, buď do datové schránky, nebo klasickou poštou.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

15. 01. 2025

Proč banky snižují úroky na vkladech rychleji, než sazby na hypotékách?

Řada lidí si v současnosti kriticky všímá toho, že banky jdou se sazbami hypoték dolů jen pomalu, zato rychleji snižují úročení běžných nebo spořicích účtů. Mají pocit, že banky své klienty „ždímají“. Je to tak? Otálejí banky se snižováním sazeb hypoték bezdůvodně? Vždyť také základní úroková sazba ČNB klesla za posledních dvanáct měsíců o 2,75 procentního […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

14. 01. 2025


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *