EUR 24.700

USD 22.902

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.700

USD 22.902

23. 05. 2024

0 komentářů

ČSOB plní Čechům sen o druhém domově v zahraničí. Financovat ho lze pomocí ČSOB Hypotéky bez hranic

 

Češi si stále více pořizují nemovitosti v oblíbených evropských zemích, kam často jezdí na dovolenou. Mnohdy však nevědí, že nákup domů a bytů mohou financovat prostřednictvím hypotéky podobně, jako kdyby kupovali nemovitost v Česku. ČSOB nabízí své řešení prostřednictvím ČSOB Hypotéky bez hranic – jednoduše, bez speciálních poplatků nebo přirážky na sazbě.

Loading 

Kromě standardního poradenství v oblasti financování a potřebných dokumentů pro schválení úvěru dokáže ČSOB poskytnout i další služby. Například propojí žadatele s realitním portálem IGLUU. Ten spolupracuje s významnými realitními agenturami jako Century 21, ERA Reality nebo EVROPA s širokou nabídkou zahraničních nemovitostí a umí i digitálně vyhodnocovat vhodnost nemovitosti s klientskou poptávkou. V nejbližší době budou moci zájemci o koupi nemovitosti v zahraničí využít i služby technického prověření jejího stavu.

„Cesta za druhým domovem v zahraničí pro mnohé klienty začne už letos v období dovolených, kdy se mohou po vytoužené nemovitosti porozhlédnout. Pořízení zahraniční nemovitosti je jednodušší, než se může na první pohled jevit, posuzujeme stejná kritéria jako u českých nemovitostí a nabízíme stejné podmínky. Požadujeme ale vhodnou zástavu nemovitosti na území Česka,,“ komentuje Miroslav Zetek, člen představenstva a vrchní ředitel zodpovědný za obchod v ČSOB Hypoteční bance.

Stejná sazba jako pro nemovitost v Česku

ČSOB nabízí při hypotečním úvěru na nemovitost za hranicemi stejné sazby, jako při financování v Česku. Svým klientům, kteří aktivně využívají ČSOB jako svou hlavní banku, nabízí dokonce ještě nižší úrok. Minimální částka úvěru je 300 tisíc korun. Banka financuje klientům nejen koupi nemovitosti, ale i její rekonstrukci, a dokonce i výstavbu.

Podmínky financování jsou totožné jako u českých nemovitostí – určitý objem vlastních zdrojů a schopnost klienta splácet. Na nejvýhodnější podmínky dosáhnou žadatelé mladší 36 let, kteří si mohou půjčit až 90 procent hodnoty nemovitosti, ostatní pak až 80 procent s fixací na 1, 3, 5, 7, 10 nebo 15 let. Klienti mohou rovněž použít 30 procent z poskytnuté částky na vybavení své nové domácnosti. Bonitu zájemců banka posuzuje tradičně, podle příjmů, a na základě individuálního posouzení lze započítat i příjmy ze zahraničí.

Nejpopulárnější je Španělsko

Aktuálně nejvíce poptávanými destinacemi Čechů pro koupi nemovitosti jsou Španělsko, Chorvatsko, Itálie a Rakousko. Průměrná výše hypotéky se pohybuje na úrovni 3,5 milionů korun. O zahraniční nemovitosti jeví zájem klienti s výrazně vyššími příjmy. Největší část žadatelů pochází aktuálně z Prahy, Jihomoravského a Středočeského kraje.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Digitalizace stavebnictví v úzkých. Chybí čas na přípravu, hrozí chaos

Vznik nového stavebního zákona provázely bouřlivé diskuse a při jeho přípravě muselo dojít k řadě kompromisů. Jednoznačným pozitivem ale měla být digitalizace stavebního řízení s účinností od 1. Července 2024. Jenže pár týdnů před spuštěním nemá za sebou Informační systém stavebního řízení ani pořádné testování, navíc si jej úředníci neměli šanci osahat v praxi.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 06. 2024

Swiss Life Hypoindex červen 2024: Úrokové sazby hypoték hlásí bezvětří

Již pátý měsíc se měřeno Swiss Life Hypoindexem úrokové sazby hypotečních úvěrů prakticky nehýbou. Průměrný úrok se pohybuje mírně nad 5,5 % p. a. Optimistické představy, že sazby hypoték budou více kopírovat poměrně svižné tempo České národní banky a v polovině roku se běžně budou pohybovat pod pětiprocentní hranicí, se nenaplnily, a hned tak nenaplní. […]

Text: Milan Vodička

Foto: Swiss Life Select

07. 06. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *