EUR 24.755

USD 23.747

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 16.0 %

EUR 24.755

USD 23.747

04. 03. 2022

0 komentářů

Developer Crestyl rozšiřuje své rezidenční portfolio, koupil projekt v Praze 5

 

Developerská a investiční společnost Crestyl koupila na přelomu roku od developera Red Group projekt rezidenčního bydlení v pražských Radlicích v sousedství Radlické ulice. Projekt s již vydaným územním rozhodnutím bude zahrnovat přes 150 bytů. Jeho začleněním do svého portfolia Crestyl dále rozšíří nabídku nového bydlení v další části hlavního města. Cena transakce nebyla zveřejněna, investice proběhla bez zapojení bankovního financování. 

„Pokračujeme ve strategii posilování našeho rezidenčního portfolia. Nový projekt vhodně doplní naší současnou vlajkovou loď na opačné straně centra hlavního města, vinohradský Hagibor. Lokalitu Prahy 5 navíc dobře známe, loni jsme společně s UBM Development Czechia zkolaudovali smíchovský projekt moderního bydlení Neugraf,“ říká Simon Johnson, generální ředitel společnosti Crestyl. „Jsme rádi, že se nám podařilo transakci se společností Red Group uzavřít, projekt dobře zapadá do našeho portfolia.“

Rezidenční projekt v pražských Radlicích s více než sto padesáti byty Crestyl během následujících měsíců naplno začlení do svého portfolia s novým názvem, identitou a Crestyl standardy, které budou odpovídat dalším aktivitám developera. Projekt je umístěn v Radlické ulici v sousedství administrativního komplexu Kotelna Park a je ve fázi vydaného územního rozhodnutí. Nyní se pracuje na dokumentaci pro stavební povolení a předpokládá se, že na konci roku se začne s přípravnými stavebními pracemi.

Pod taktovkou Crestylu v současné době roste nová pražská čtvrť Hagibor v sousedství stanice metra Želivského. Ta kromě šesti kancelářských budov zahrnuje i pět rezidenčních domů – dva z nich jsou již před dokončením, výstavba třetího začne v nejbližší době. V rámci projektu Hagibor vznikne i nové náměstí a centrální pěší bulvár s obchody a restauracemi, který povede od východu z metra. Projekt klade velký důraz na veřejný prostor – jeho autorem je nejvýznamnější krajinářský architekt současnosti Michel Desvigne. Ten přišel s konceptem „městského lesa“, v rámci kterého bude vysázeno až dva tisíce stromů. V loňském roce pak Crestyl společně s UBM Development Czechia dokončil smíchovský projekt moderního bydlení Neugraf, již o rok dříve rezidenční část svého rozsáhlého projektu DOCK v pražské Libni rozkládající se kolem dvou slepých ramen Vltavy. Na podzim byla také zahájena stavba další etapy rodinného bydlení v obci Vysoký Újezd, která leží nedaleko metropole uprostřed přírody. V současné době Crestyl připravuje i další rezidenční projekty.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%5.71 Aktuální výše Hypoindexu

2.4%

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%
Historie vývoje


Související články

Komentář: Co se jinde o současném realitním trhu nedočtete. Je čas panikařit?

Chtěl by koupit byt v Praze, a proto začal pražský realitní trh sledovat. Říkejme mu Jakub a řekněme, že je bádavý příslušník střední třídy. Vystupuje na straně kupujících a má v tomto ohledu vlastně i střet zájmů. I tak jeho postřehy mohou být výpovědí o aktuálním dění na realitním a hypotečním trhu.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

29. 06. 2022

Nepříznivý scénář poklesu cen nemovitostí na scéně

Ceny rezidenčních nemovitostí v Česku trhají rekordy. Zdá se, že inflace cen nemovitostí v Česku nezná hranic. Nic ovšem neroste do nebes, dynamika cen na českém realitním trhu jistě zpomalí. Realitní trh začne v lepším případě stagnovat, v horším se otřese v základech. V nepříznivém scénáři ceny domů a bytů klesnou.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

23. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.