EUR 25.265

USD 23.707

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.265

USD 23.707

17. 08. 2022

0 komentářů

Digitalizace ve stavebnictví postupuje vpřed.

 

Společnost PlanRadar se svou komplexní platformou pro digitalizaci procesů během výstavby a správy nemovitostí (tzv. PropTech řešení z anglických slov property a technology) významně expanduje. Za posledního půl roku společnost zaznamenala meziroční nárůst příjmů o 300 % a současně ve stejném období zdvojnásobila počet zaměstnanců z 200 na 400. Aktuálně její inovativní řešení využívá na 120 000 realitních profesionálů napříč různými trhy a profesemi úzce spjatými se stavebnictvím. Ať už se jedná o investory a developery, architekty nebo projektové manažery, stavbyvedoucí či správce budov, dohromady jde o zákazníky ve více než 65 zemích světa včetně České republiky.

Loading



 

 „Velmi nás těší, že o naši digitální platformu je zájem po celém světě, takže se můžeme významnou měrou podílet na globální transformaci celého stavebního odvětví včetně českého trhu,“ komentuje Sander van de Rijdt, spoluzakladatel a výkonný spoluředitel společnosti PlanRadar. „Naše zkušenost ukazuje, že pokud zákazníkům nabídnete vysoce intuitivní řešení, které významně zrychlí a zefektivní jejich práci, přijímají novinky rádi a s ochotou,“ dodává Ibrahim Imam, druhý spoluzakladatel a výkonný spoluředitel společnosti PlanRadar.

Společnost se v letošním roce stala rakouskou expandující firmou roku, když získala prestižní ocenění od auditorské a poradenské organizace EY. Ta ve svých kritériích zohledňuje růst firem co do počtu zaměstnanců a tržeb, a to ve třech po sobě jdoucích letech. PlanRadar zvítězila v silné konkurenci 150 společností.

Za rychlou expanzí PlanRadaru stojí dlouhodobá podpora mezinárodních investorů, pravidelné investice do inovací a vlastní závazek ke globální expanzi. V letošním roce společnost otevřela novou pobočku v osmi zemích světa – konkrétně v Německu, Švýcarsku, Mexiku, Brazílii, Singapuru, Spojených arabských emirátech (v Dubaji), USA a Austrálii.

Platforma od PlanRadaru funguje na bázi webové aplikace, takže ke sdílení informací dochází vždy v reálném čase a mezi všemi relevantními účastníky procesu. Uživatel si může zobrazit model stavby nebo třeba jednotlivé podlaží či místnost v jakékoliv možné podobě, která je k dispozici – ať už jde o schéma, 3D model nebo třeba BIM model. Následně v místě, které vyžaduje pozornost ostatních, připne svou poznámku anebo někomu zadá úkol k dopracování. A to ve formě hlasového záznamu, textu či obrázku. Všichni zúčastnění tak vidí, co je potřeba udělat, kdo to má na starosti a kdy to má být hotové. Ti, kterých se to týká, samozřejmě mohou reagovat nebo jen později informovat o dokončení úkolu. Veškeré záznamy se archivují, takže se nic neztrácí a lze se k nim vrátit i zpětně.

„Stavební společnosti si již plně uvědomují, že práce není pouze o lidech, ale také dobře nastavených procesech a kvalitním řízení. Dosavadní a tradičně využívané procesy se během posledních dekád v zásadě nezměnily, tudíž veškerá efektivita práce závisela na rozsahu znalostí a šikovnosti jednotlivých zaměstnanců. Nicméně nové výzvy odstartované pandemií covidu-19 si vyžádaly hledat nové způsoby, procesy i cesty, jak optimalizovat firemní postupy a být více flexibilní. A právě v tom je PlanRadar významným pomocníkem. Rychlost jeho zavádění je přímo úměrná schopnosti člověka učit se. Máme zákazníky, kteří umí od první instalace s platformou intuitivně pracovat a fungovat i bez školení, takže se jim významně zkracuje také návratnost investice. Pokud se tedy ptáme, zda lze v současné náročné době šetřit ve stavebnictví čas a peníze, tak s PlanRadarem je to možné,“ komentuje Adam Vostárek, expert společnosti PlanRadar zaměřující se na digitalizaci procesů u stavebních a realitních projektů.

REKLAMA

V České republice již platformu využívají například stavební společnosti BAK, Metrostav a Imos Brno, specialista na projektové řízení a technický dozor staveb Unitrex Management či firmy zajišťující údržbu a správu nemovitostí jako Awigo nebo Trade Centre Praha.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Investice do nájemních rezidenčních projektů zaznamenávají v Česku boom

V roce 2023 se v Česku do komerčních nemovitostí investovalo celkem 1290 milionů eur, investice do nájemního bydlení činily 167 milionů eur, což je třikrát více než v roce předchozím. Vzrostl také podíl tohoto segmentu na celkovém objemu investic do komerčních nemovitostí. Zatímco v minulosti (s výjimkou roku 2020) šlo maximálně o 3,3 %, loni to bylo 13 %.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

19. 04. 2024

Analýza: Budou v Praze nájmy opět srovnatelné se splátkami hypoték?

Doba, kdy bude v Praze opět srovnatelné splácet vlastní byt a bydlet v nájmu, se pravděpodobně rychle blíží. V následujících dvou letech by se ceny nových bytů měly zvyšovat o 5 % ročně, postupně klest sazby hypoték ke 3 % a růst nájemné v průměrně o 10 % za rok. Vyplývá to z aktuální analýzy Central Group.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 04. 2024

Družstevní bydlení je stále cenově dostupnější alternativa

Pořízení staršího družstevního bytu je v průměru o 15 procent levnější než koupě bytu v osobním vlastnictví. Zatímco průměrná prodejní cena bytu v Česku v osobním vlastnictví na začátku letošního roku dosahovala 70 tisíc korun za metr čtvereční, průměrná cena za metr čtvereční družstevního bytu byla na hranici 47 tisíc korun za metr čtvereční. Vyplývá to z analýzy společnosti RE/MAX.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

09. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *