EUR 24.725

USD 22.775

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.9 %

EUR 24.725

USD 22.775

05. 05. 2022

0 komentářů

Dnes začíná kampaň za Férové exekuce

 

Ve čtvrtek začíná projekt Férové exekuce. Má přispět ke zlepšení situace v oblasti dluhů. Pomůže dlužníkům i věřitelům. Vyhlašuje ho Exekutorský úřad Prachatice.

Loading 

Cílem je uhradit pohledávky soukromých věřitelů. V případě konkrétních společností tak postačí, pokud dlužník uhradí jen jistinu dluhu, tj. základ bez úroků a dalšího příslušenství, a dále minimální náklady exekuce. Ty činí v dotčených řízeních podle zákona 7.865 Kč. „Vše ostatní nad rámec jistiny a nákladů exekuce se dlužníkovi odpouští. Sleva na exekuci se tak pohybuje od 30 do 60 %. Většinou jde totiž o stará řízení, o exekuce nařízené před 10 a více lety. Takže úroky a příslušenství tam za tuto dobu značně narostly,“ vysvětluje autor projektu Kamil Košina, soudní exekutor Exekutorského úřadu Prachatice.

Do projektu se dosud zapojily společnosti s ručením omezeným JK Chaloupky Komárov, Kandahár a SONSTAV. Dlužníkům prostřednictvím prachatického exekutorského úřadu nabízejí mimořádné smazání úroků, sankcí a dalšího příslušenství, které se s jejich závazky pojí.

Jak o slevu na exekuci požádat? Na webu www.exekutor-prachatice.cz stačí vyplnit kontaktní formulář a úřad se s vámi spojí. Vyčíslí vám přesnou částku k úhradě, kterou musíte zaplatit dle pokynů na účet č. 285063450/0300. Po tomto částečném uhrazení exekuce se řízení zastaví, čímž je dlužník osvobozen od celého závazku.

Kampaň Férové exekuce trvá do 31. srpna. Do té doby musí dlužník nejen podat žádost prostřednictvím Exekutorského úřadu Prachatice, ale také uhradit stanovenou částku.

REKLAMA

„Vyplatí se nenechat řešení svého problému na poslední chvíli. Vaši žádost totiž ještě musí schválit věřitel. Očekáváme masivní zájem dlužníků o možnost ušetřit na exekuci. Jde opravdu o významnou nabídku ze strany věřitelů, kteří se rozhodli být solidární a v této těžké době vyjít vstříc lidem, kteří se skutečně chtějí zbavit svých dlouhotrvajících exekucí. Dlužníci se takto zbaví svých exekučních břemen, smažou se jejich dlužnické záznamy ve veřejných rejstřících a znovu získají možnost čerpat např. půjčky nebo žádat o hypotéky. Nebudou se tak muset uchylovat k často neseriózním, nebo dokonce lichvářských nabídkám,“ uzavírá Kamil Košina.

Na Exekutorský úřad Prachatice se zájemci o úhradu mohou obrátit i osobně, telefonicky, dopisem, e‑mailem či datovou schránkou. Pokud mají dluh u jiné soukromé společnosti, rovněž mohou podat žádost. Soudní exekutor ji v každém případě předloží věřiteli ke schválení. Podrobnosti jsou uvedeny na webových stránkách.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.52 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%
Historie vývoje

 

 


Související články

srážky ze mzdy 2023

Exekuční srážky ze mzdy v roce 2023

Na konci loňského roku schválila vláda na návrh Ministerstva spravedlnosti ČR novelizaci nařízení o nezabavitelných částkách. Od lednové výplaty budou exekuční srážky ze mzdy počítány opět jinak. Kolik dlužníkovi zbyde?

Text: Veronika Hejná

04. 01. 2023

paušální výdaje

Lidé v bytech si měsíčně připlatí tisíce, teplotu u nich nikdo kontrolovat nemůže

Nadcházející topná sezóna bude pro české domácnosti finančně náročnější než ty předchozí. Členům společenství vlastníků jednotek (SVJ) a bytových družstev (BD) se kromě nákladů na služby spojené s užíváním bytů, jako jsou teplo, teplá a studená voda, úklid, či osvětlení společných prostor, mohou navíc zvednou také dlouhodobé zálohy na opravy, tzv. fond oprav. To vše může […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

19. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *