EUR 23.790

USD 21.961

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.8 %

EUR 23.790

USD 21.961

17. 02. 2022

1 komentář

DOMOPLAN v roce 2021: rezidenční projekty v hodnotě 5,5 miliardy, rozestavěných na 700 bytů a pokoření hranice jedné miliardy pro Investiční fond

 

Rok 2021 byl pro developerskou a investiční společnost DOMOPLAN klíčový. Během loňského roku se rozběhly práce na rezidenčních projektech v investičním objemu 5,5 miliardy korun. DOMOPLAN navíc rozšířil své aktivity do Středočeského kraje, kde postaví novou rezidenční čtvrť, a celkově na trhu nabídne na 700 nových bytů. Ke konci roku oznámil developer expanzi do Chorvatska a Srbska, kde počítá s výstavbou rezidenčních bytů a prázdninových resortů. Přelomový byl rok 2021 také pro Investiční fond DOMOPLAN, do kterého investoři vložili více než jednu miliardu korun. Letos společnost plánuje nové akvizice v objemu zhruba šesti miliard korun. 

Rozsáhlá rezidenční výstavba v Brně

Pro DOMOPLAN je i nadále Brno klíčovou lokalitou. Momentálně má v moravské metropoli rozestavěné projekty přesahující hodnotu tři miliard korun. Na trh s nemovitostmi zde nabídne na 400 nových bytů. Největší projekt v Brně je Rezidence Pekárenský dvůr, která vyroste v Zábrdovicích a nabídne areál se čtyřmi bytovými domy o 240 jednotkách, včetně jednoho z největších střešních penthousů v Brně. Projekt s hodnotou přesahující jeden a půl miliardy korun poskytne obyvatelům bydlení a řadu služeb s výhodami pětihvězdičkového hotelu.

Vedle projektů s velkým počtem bytů se zaměřuje DOMOPLAN také na výstavbu boutiquového charakteru. V loňském roce se spustily práce na projektu Stará – polyfunkční rezidence o dvou bytových domech, dvou bytových domech Příční 12 a Příční 14 navržených v prvorepublikovém stylu nebo rezidenci Bratislavská 78 odkazující na industriální minulost Zábrdovic. V sousedství historického kláštera v Králově Poli postaví DOMOPLAN Rezidenci Starý pivovar, kterou ocenila odborná porota cenou absolutního vítěze v soutěži Realitní projekt roku 2021. Originální architektonický projekt byl také zvolen nejlepším projektem v rámci Jihomoravského kraje. Komornější bydlení v blízkosti přírody vyroste také v klidné lokalitě Nové Líšně.

Expanze do Středočeského kraje a zahraničí

REKLAMA

Rezidenčním projektem Na Mariánské cestě, jehož hodnota přesahuje 2,2 miliardy korun, si DOMOPLAN otevřel dveře do Středočeského kraje. Nová čtvrť inspirovaná skandinávským životním stylem vyroste na okraji Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi a nabídne 321 bytů. Projekt vzniká s maximálním důrazem na trvalou udržitelnost a kromě rozsáhlých ploch pro volnočasové aktivity nabídne i novou městskou mateřskou školku.

Společnost DOMOPLAN patří k několika málo developerům, kteří se v České republice věnují výstavbě luxusních letních resortů v horských lokalitách. Kromě nových akvizic na českých horách vstoupil DOMOPLAN v roce 2021 také do zahraničí. Konkrétně do klíčové dovolenkové lokality Čechů, Chorvatska. Na ostrovech Pag a Hvar plánuje postavit hotelové komplexy s prémiovými apartmány a kempy, které bude spravovat skrze českého tour-operátora, společnost MyResorts. Nové rezidenční domy poté plánuje postavit v srbském Bělehradu.

Investiční fond DOMOPLAN získal za loňský rok přes 1 miliardu korun

V roce 2017 byl založen Investiční fond DOMOPLAN, který umožnil akcelerovat růst celé společnosti. S rozvojem projektů rostl také kapitál fondu, kterému se podařilo v rámci loňského roku získat kapitál přesahující jednu miliardu korun. „Díky investorům, kteří důvěřují vizi a myšlenkám DOMOPLANu, se za uplynulý rok podařilo fondu získat více než jednu miliardu korun. Jak se ukazuje, naše hodnoty a směřování jdou správným směrem,“ komentuje úspěch fondu jeho zakladatel Tomáš Vavřík.

Nehledě na překotný vývoj na trhu s nemovitostmi plánuje společnost DOMOPLAN i v roce 2022 nové akvizice v očekávaném rozsahu zhruba 6 miliard korun. Jednat se bude o projekty rezidenčního bydlení v zajímavých městských lokalitách, i holiday resorty s wellness v Jeseníkách a Orlických horách. „Z pohledu developera je pro nás současné období jedno z nejlepších, díky kterému se můžeme rozvíjet. Zájem o bydlení nadále roste a my můžeme stavět i tam, kde to dříve bylo obtížné, například v oblasti brownfieldů. Pro budoucnost DOMOPLANu jsou klíčovými pilíři vedle kvalitní architektury také důraz na trvalou udržitelnost a moderní technologie,“ nastínil směřování firmy Tomáš Vavřík, zakladatel a majitel společnosti DOMOPLAN.

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.34 Aktuální výše Hypoindexu

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%
Historie vývoje


Související články

Klesne na konci příštího roku sazba u hypoték ke třem procentům?

Doba drahých hypoték v následujících dvou letech pravděpodobně skončí. Shodují se na tom predikce ekonomů. Zatímco v lednu byla nabídková úroková sazba u hypoték podle Fincentrum Hypoindexu 6,34 % p. a., optimistické scénáře už na konci letošního roku očekávají pokles ke 4,5 % a v prosinci 2024 už k psychologické hranici 3 % ročně. Snížení […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 02. 2023

Analýza: Ceny klesají u domů výrazněji než u bytů

Realitní trh pokračuje ve fázi poklesu. Jeho tempo se oproti začátku podzimu minulého roku zpomalilo, i tak se však ceny nemovitostí vracejí v čase. To, co domy a byty na hodnotě získaly v minulém roce, je nyní pryč. Nadále se propadají především ceny starších nemovitostí v nepříliš atraktivních lokalitách, zásadní roli hraje kromě dopravní dostupnosti také technický stav […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 01. 2023

Byt lze koupit levněji než před rokem, vyjma Olomouce

Byt si lze koupit levněji než loni. Vadou zůstávají drahé hypotéky. Cena za metr čtvereční klesla v Brně zhruba o 6 tisíc korun. V Plzni a v Ostravě o více než 3 tisíce korun. Ceny bytů si udržely hodnotu akorát v Praze a v Olomouci, kde dokonce meziročně mírně vzrostly. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

18. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Pavel

  16 listopadu, 2022

  Kdo může investovat do fondu co jenom lže a posouvá termíny? A jen kdyby si někdo nevšíml v 11/2022 nemá ani výroční zprávu za 2021:) to nikomu nepřijde divné? chorvatsko řeší PR 2 roky a pořád ani nemá pozemek a díru v zemi, ale prachy na účtě od lidí ano, jentak dál:) na facebooku mažou komentáře a píší PR články o své dokonalosti, porovnejte si termíny:

  https://www.domoplan.cz/upItems/files/VZ_2020_DOMOPLAN_final.pdf
  Hotel Stará Pošta, s.r.o. • Předpoklad zahájení stavby ve 2Q 2022
  DOMOPLAN – Apartmány Lesní stráně, s.r.o. Předpoklad zahájení stavby 3Q 2021
  DOMOPLAN – Pekárenský dvůr, s.r.o. předpoklad zahájení vlastní výstavby 4Q 2021
  DOMOPLAN – Bytový dům Žižkova s.r.o. Předpoklad zahájení stavby 4Q 2021
  DOMOPLAN – Rezidence Starý Pivovar, s.r.o. Předpoklad zahájení bouracích prací 2Q 2021, předpoklad zahájení stavby 3Q 2021
  DOMOPLAN – Rezidence Příční, s.r.o.Předpoklad zahájení stavby 1Q 2022
  DOMOPLAN – Rezidence Příční 12, s.r.o. Předpoklad zahájení stavby 3Q 2022
  DOMOPLAN – Rezidence Hvězdová s.r.o. Zahájení stavby ve 2Q 2020
  https://www.domoplan.eu/upItems/files/VZ_DOMOPLAN_2019_002.pdf
  Hotel Stará Pošta, s.r.o. • Předpoklad zahájení stavby ve 2Q2021.
  DOMOPLAN – Apartmány Lesní stráně, s.r.o. • Předpoklad zahájení stavby 3Q2020.
  FROTTA CZECH, s.r.o. (nově DOMOPLAN – Pekárenský dvůr, s.r.o.) • Předpoklad zahájení stavby 3Q2020.
  DOMOPLAN – Bytový dům Žižkova s.r.o. • Předpoklad zahájení stavby 1Q2021.
  DOMOPLAN – Rezidence Starý Pivovar s r.o. • Předpoklad zahájení stavby 1Q2021.

  Odpovědět