Pondělí 18. února. Svátek má Gizela.

Exekuční dražby zajímají spíše muže. Ženy tolik netáhnou

10.07.2013 01:07 Tisková zpráva:

„Stejně tak jako každý měsíc, očekáváme velký zájem návštěvníku o dražené věci, říká Tomáš Vrána, soudní exekutor Exekutorského úřadu v Přerově, který dražbu organizuje, „kromě nábytku, elektroniky a se čas od času v dražbě objevují opravdové kuriozity,“ doplňuje Vrána. Mezi draženými předměty mohli návštěvníci v minulosti nalézt i opravdu kuriozní předměty jako jelení paroží, kolovrat, cvičnou ruku na psa, kuši či mačety.

Žebříček nejdražších vydražených věcí vede kamion Man v hodnotě 1 850 000 Kč. Za ním následuje automobil Volkswagen Touareg (přes milion korun) a kamionový návěs (980 000 Kč).

Poměr dražitelů vyznívá výrazně ve prospěch mužů, těch je průměrně 82 %. Nejčastěji mají návštěvníci zájem o barevné a LCD televizory (18, 1%), dále o notebooky (14 %), DVD a Blu-ray přehrávače (9,3 %) či obrazy (10,4 %).

Za dobu konání exekučních dražeb jsme zaznamenali i několik rekordů,“ doplňuje statistiky Vrána. „Například nejúspěšnějším dražitelem je pán, který vydražil celkem 374 předmětů, to je už docela obdivuhodné číslo.“  Dalším rekordmanem je dražitel, který vydražil věci v celkové hodnotě 4 a půl milionu korun!To je částka, kterou bychom čekali spíše dražeb nemovitostí,“ podotýká k číslům soudní exekutor.

Dražby v Čekyni se opakují vždy třetí týden v měsíci, přičemž průměrná návštěvnost se pohybuje kolem 700 lidí snažících se vydražit několik stovek předmětů. Obhlídka a registrace dražitelů začne již v 10:30 a už od 13:00 začne samotná dražba.

 

„Movité věci se v dražbě vyvolávají za velmi nízké ceny, které odpovídají třetině odhadní ceny,“ podotýká Vrána, „lidé to vědí a moc dobře si spočítají, kolik mohou ušetřit.“

 

Kompletní seznam dražených věcí, včetně technických specifikací u motorových vozidel, a termín nejbližší následující dražby naleznete na http://www.exekuce.cz/drazby-movitych-veci.htm.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *