EUR 24.550

USD 25.181

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.550

USD 25.181

23. 02. 2021

0 komentářů

Exekutorskou komoru ČR povede Mgr. Jan Mlynarčík

 

Exekutorskou komoru ČR povede až do nadcházejícího sněmu soudních exekutorů prezidium v čele s prezidentem Mgr. Janem Mlynarčíkem. Funkce viceprezidenta se ujme dlouholetý člen prezidia Mgr. Martin Tunkl. 


Po náhlém úmrtí bývalého prezidenta JUDr. Vladimíra Plášila, LL.M., vedl Exekutorskou komoru ČR po přechodnou dobu Mgr. Jan Mlynarčík v postavení viceprezidenta. Na svém posledním jednání si prezidium Exekutorské komory ČR zvolilo nového prezidenta Mgr. Jana Mlynarčíka a viceprezidenta Mgr. Martina Tunkla.
Úkolem nového vedení nyní bude především příprava a zajištění organizace březnového sněmu soudních exekutorů, na němž bude voleno nové vedení. V této epidemiologicky složité době se bude jednat o nelehký úkol, obzvláště ve spojení se současným bojem za smysluplnou novelu občanského soudního řádu a exekučního řádu, která je poznamenána nepřeberným množstvím poslaneckých pozměňovacích návrhů, z nichž mnohé mají potenciál vážně narušit vymahatelnost práva v České republice. Přestože tedy mandát nového prezidia Exekutorské komory ČR nebude dlouhý, bude naplněn náročnou a usilovnou činností.
 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

oddlužení nemá být automatické

Mlynarčík: Oddlužení nemá být automatické, mysleme na dopady na drobné věřitele

Poslanecká sněmovna bude v nejbližší době projednávat transpoziční novelu insolvenčního zákona, ve které je navrhováno zkrátit dobu oddlužení ze stávajících pěti let na tři roky. Podle odborníků však nesmíme zapomínat také na věřitele. Těmi jsou totiž často běžní občané nebo drobní podnikatelé, kteří již své peníze neuvidí.  O aktuálních otázkách týkajících se exekucí a oddlužení jsme […]

Text: Veronika Hejná

08. 02. 2021

Skončí soudní exekutoři v exekuci?

Exekutorská komora ČR oznámila údaje o vývoji exekucí v posledních dvou letech. Dobrou zprávou je, že počet osob v exekuci klesá. Příliš důvodu k radosti ale není, protože počet exekucí naopak roste. Znamená to, že se exekuce dotýkají stále užšího okruhu předlužených lidí a vymahatelnost pohledávek se snižuje. Do nelehké situace se tak dostávají exekutoři, kteří za svou práci nedostávají v 60 procentech zaplaceno. Čeká na exekutory exekuce?

Text: Jiří Havelka

09. 10. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.