EUR 24.460

USD 23.992

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.460

USD 23.992

18. 03. 2021

0 komentářů

Heimstaden kupuje další byty v České republice, první mimo severní Moravu

 

226 bytů a 5 nebytových prostor v Plzni. Třetí největší poskytovatel nájemního bydlení v Evropě, švédská společnost Heimstaden, pokračuje ve svých investicích do bydlení v České republice. Zájem o nákup dalších nájemních bytů ohlásila už před rokem při svém vstupu na tuzemský trh, kdy koupila společnost Residomo se 42 500 byty převážně v Moravskoslezském kraji. V Plzni teď své portfolio rozšiřuje akvizicí za zhruba 600 milionů korun od českého developera Daramis.   


Téměř 110 tisíc bytů po celé Evropě, suverénně nejvíc v České republice. Nově skoro 43 tisíc.  Společnost Heimstaden plzeňskou akvizicí potvrdila své postavení tuzemské jedničky na trhu s nájemním bydlením. To, že střední a východní Evropa švédskou společnost zajímá, dokazuje i její nový akviziční tým pro tuto oblast sídlící od loňského podzimu v Praze.  „Za poslední rok jsme naše portfolio ve střední Evropě rozšířili o 4 tisíce bytů v Berlíně, dva projekty výstavby téměř půldruhého tisíce nájemních bytů na klíč ve Varšavě a teď naší akvizicí v Plzni. Do 5 let bychom rádi koupili jen v České republice dalších 5 tisíc bytů. Hledáme vhodné příležitosti pro investice a výstavbu hlavně v krajských městech a Praze. Samozřejmě se ale zajímáme o všechny trhy v regionu včetně těch, kde zatím nejsme,“říká šéf akvizičního týmu Heimstaden pro Německo a střední a východní Evropu Stanislav Kubáček.
Součástí transakce je i dohoda, že do konce roku 2022 bude zajišťovat všechny služby související s nájmem prodávající, tedy společnost Daramis. Nájemníci tak přejdou na koncept Heimstaden od ledna 2023. „Těšíme se na novou akvizici a po jejím faktickém převzetí naplno rozvineme všechny naše služby. Celý náš koncept je postaven na tzv. přátelském bydlení. Snažíme se být maximálně vstřícní ke svým zákazníkům, ale také ke svému okolí. Ať už jsou to města a obce, ve kterých působíme, nebo životní prostředí, které nás obklopuje. Těším se na naše nové nájemníky v Plzni a pevně věřím, že k nim brzy další noví zákazníci přibudou,“ doplňuje generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.
Plzeňské portfolio kupuje Heimstaden za přibližně 600 milionů korun od české realitní a investiční společnosti Daramis, která byty postavila v roce 2019 a pronajímá je. „Naše chuť investovat v regionu střední a východní Evropy je zřejmá, ale bez kvalitní podpory místních partnerů nemůžeme být úspěšní. O to víc jsme rádi, že jsme našli skvělého odborníka a partnera v oblasti dalšího rozvoje ve společnosti Daramis. Věříme, že v naší spolupráci na českém trhu budeme dál pokračovat. Také bych chtěl poděkovat spolupracujícím poradenským společnostem, Dentons (v oblasti právní), Deloitte (v oblasti daňové a obchodní) a Arcadis (v oblasti technické),“ uzavírá Stanislav Kubáček.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Bydlení bude dále zdražovat. I kvůli podfinancovaným fondům oprav

Měsíční náklady potřebné k bydlení neustále rostou, například zálohy na energie se jen v posledním roce zvýšily hned několikrát. Trochu stranou doposud stály odvody do SVJ u bytových domů. Stávající pravidelné platby ale často nezohledňují nárůst nákladů nebo cen nutných i plánovaných stavebních úprav.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 08. 2022

Hypoteční sazby začínají být neúnosné i pro střední třídu

Očekávání otočení vývoje hypotečních sazeb se stále posouvá. Na počátku roku se hovořilo o tom, že by sazby mohly začít klesat na začátku roku 2023. Dnes se už hovoří spíše o jeho konci. Dopady zvyšujících se úrokových sazeb jsou samozřejmě vidět na vývoji splátek hypoték, které už dnes dosahují takových čísel, že i pro střední […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 08. 2022

Bubliny, sazby. Fixujte, inflační doba je nejistá!

Pohledem víceguvernérky ČNB je vše jasné: „ČNB vždy upozorňovala, že sazby nemůžou zůstat pořád tak extrémně nízké“. A situace, kdy sazba na hypotéce byla 1,69 procenta není normální. Jediná jistota hypotečního dlužníka je fixace. Třeba pětiletá, zamknout si na pět let splátky hypotečního úvěru neuškodí.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

02. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.