EUR 25.615

USD 22.012

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.615

USD 22.012

18. 03. 2021

Heimstaden kupuje další byty v České republice, první mimo severní Moravu

 

226 bytů a 5 nebytových prostor v Plzni. Třetí největší poskytovatel nájemního bydlení v Evropě, švédská společnost Heimstaden, pokračuje ve svých investicích do bydlení v České republice. Zájem o nákup dalších nájemních bytů ohlásila už před rokem při svém vstupu na tuzemský trh, kdy koupila společnost Residomo se 42 500 byty převážně v Moravskoslezském kraji. V Plzni teď své portfolio rozšiřuje akvizicí za zhruba 600 milionů korun od českého developera Daramis.   


Téměř 110 tisíc bytů po celé Evropě, suverénně nejvíc v České republice. Nově skoro 43 tisíc.  Společnost Heimstaden plzeňskou akvizicí potvrdila své postavení tuzemské jedničky na trhu s nájemním bydlením. To, že střední a východní Evropa švédskou společnost zajímá, dokazuje i její nový akviziční tým pro tuto oblast sídlící od loňského podzimu v Praze.  „Za poslední rok jsme naše portfolio ve střední Evropě rozšířili o 4 tisíce bytů v Berlíně, dva projekty výstavby téměř půldruhého tisíce nájemních bytů na klíč ve Varšavě a teď naší akvizicí v Plzni. Do 5 let bychom rádi koupili jen v České republice dalších 5 tisíc bytů. Hledáme vhodné příležitosti pro investice a výstavbu hlavně v krajských městech a Praze. Samozřejmě se ale zajímáme o všechny trhy v regionu včetně těch, kde zatím nejsme,“říká šéf akvizičního týmu Heimstaden pro Německo a střední a východní Evropu Stanislav Kubáček.
Součástí transakce je i dohoda, že do konce roku 2022 bude zajišťovat všechny služby související s nájmem prodávající, tedy společnost Daramis. Nájemníci tak přejdou na koncept Heimstaden od ledna 2023. „Těšíme se na novou akvizici a po jejím faktickém převzetí naplno rozvineme všechny naše služby. Celý náš koncept je postaven na tzv. přátelském bydlení. Snažíme se být maximálně vstřícní ke svým zákazníkům, ale také ke svému okolí. Ať už jsou to města a obce, ve kterých působíme, nebo životní prostředí, které nás obklopuje. Těším se na naše nové nájemníky v Plzni a pevně věřím, že k nim brzy další noví zákazníci přibudou,“ doplňuje generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.
Plzeňské portfolio kupuje Heimstaden za přibližně 600 milionů korun od české realitní a investiční společnosti Daramis, která byty postavila v roce 2019 a pronajímá je. „Naše chuť investovat v regionu střední a východní Evropy je zřejmá, ale bez kvalitní podpory místních partnerů nemůžeme být úspěšní. O to víc jsme rádi, že jsme našli skvělého odborníka a partnera v oblasti dalšího rozvoje ve společnosti Daramis. Věříme, že v naší spolupráci na českém trhu budeme dál pokračovat. Také bych chtěl poděkovat spolupracujícím poradenským společnostem, Dentons (v oblasti právní), Deloitte (v oblasti daňové a obchodní) a Arcadis (v oblasti technické),“ uzavírá Stanislav Kubáček.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články

Investoři masivně nakupují nájemní byty

Jakékoliv sklady, retailové parky a moderní kanceláře. Seznam priorit investorů na tuzemském trhu nemovitostí zůstává i po 3. čtvrtletí neměnný. Přesto na něm dochází k určitému vývoji: do bilance se totiž stále viditelněji promítají rezidenční nemovitosti. Konkrétně jde o starší bytové domy i novostavby určené k pronájmu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

22. 10. 2021

Kvůli covidu zdražují nejen chaty a chalupy, ale i mobilní domy

Foto: Shutterstock Průzkumy ukazují, že Češi tráví na svých chalupách nebo chatách stále více času. Mnozí další by si přitom takovou nemovitost přáli nebo již aktivně plánují její nákup. Vyšší poptávka, kterou způsobila pandemická omezení, ale žene ceny nahoru. Podle osloveného realitního experta je aktuální nabídka chudší než dříve, zajímavou alternativou proto mohou být mobilní […]

Text: redakce hypoindex.cz

04. 10. 2021

Rozhovor: Jaké jsou výhody i případná úskalí družstevního bydlení?

Družstevní bydlení v minulosti tvořilo velkou část nabídky nemovitostí na českém trhu. Po roce 1989 se situace změnila a trendem bylo převést nemovitost do osobního vlastnictví. Zájemci o družstevní bydlení postačí 20 % z ceny nemovitosti a být solventní. Členem bytového družstva se lze stát i ve vyšším věku, vstoupit do něj může rovněž cizinec. Jaké další […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

22. 09. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.