EUR 24.465

USD 23.214

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.465

USD 23.214

18. 11. 2022

0 komentářů

Historicky nejvyšší počet předaných bytů za rok hlásí Horizon

 

Developerská skupina Horizon letos předá rekordní počet bytů. Horizon, součást největšího developerského holdingu v Izraeli Shikun & Binui obchodovaného na izraelské burze, je na tuzemském trhu aktivní od roku 2001. Svých 21 let působení v Česku nyní slaví pokořením dalšího milníku – 500 byty předanými v jednom roce novým majitelům.

Loading 

Horizon stojí za mnoha již dokončenými projekty, které se významně zapsaly do mapy rezidenční výstavby v Praze – butikovým bydlením Kay River Lofts v Karlíně či Rezidencí Modřanka. Dále za rozsáhlými komplexy jako Rezidence Zahálka (1. a 2. etapa) v pražských Hodkovičkách nebo Rezidence Čámovka, jejíž 2. etapa nedávno získala certifikaci udržitelné výstavby BREEAM. V jejich rámci společnost zajistila kvalitní a nadčasové bydlení více než 1 000 klientům.

„Těší mě úspěchy, kterých dosahujeme. Rekordní počet předaných bytů za tento rok je jednoznačně jedním z nich, neboť to znamená, že jsme letos poskytli 500 rodinám nový, funkční a promyšlený domov,“ říká Yishay Furman, generální ředitel skupiny Horizon.

Horizon nedávno spustil prodej 79 dvojdomů a vil z projektu Aura Statenice v údolí Únětického potoka blízko Prahy 6. Domy první fáze se pyšní nadstandardně velkými pozemky o rozloze až 1 500 metrů čtverečních. Zároveň pokračuje prodej bytů poslední etapy Rezidence Zahálka situované v sousedství Vltavy a místního golfového hřiště, jejíž dokončení je plánováno v roce 2024.

Mezi připravované projekty společnosti patří Rezidence Blízká. Projekt v pražském Karlíně nabídne byty v dispozicích od 1+kk až po luxusní 4+kk s plochou sto metrů čtverečních v nejvyšších podlažích. Dalšími chystanými projekty jsou 3. etapa populární Rezidence Čámovka či Urbanika na pražském Smíchově s výhledy na Vyšehrad a Pražský hrad.

Více informací o společnosti Horizon a jejích projektech najdete na www.horizonholding.cz.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývoje


Související články

Pronajímáte byt? Nájemce si může zřídit trvalý pobyt i bez vašeho souhlasu a vědomí

Nájemce, který je občanem České republiky, nepotřebuje ke zřízení trvalého pobytu v pronajaté nemovitosti souhlas majitele. Pronajímatel se o tom dokonce ani nemusí dozvědět. Úřad navíc trvalý pobyt zapíše, i kdyby to bylo v nájemní smlouvě výslovně zakázáno. Toto pravidlo přitom může přinést řadu rizik pro vlastníky nemovitostí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

26. 09. 2023

Nastane konec dlouhých fixací hypoték?

Devět z deseti lidí s hypotékou preferuje dlouhodobější fixace úrokových sazeb, tedy na pět let a déle. Ty by ale mohly skončit kvůli nevyjasněné situaci u možností předčasného splácení hypoték. S nestabilitou úroků na trhu se totiž riziko pro banky stává neúměrným. Dlouhodobější fixace přitom přinášejí stabilitu do rodinného rozpočtu a chrání klienty před nečekaným zvyšováním měsíčních splátek.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *