EUR 25.420

USD 22.521

REPO sazba ČNB 2.75 %

Inflace 5.8 %

EUR 25.420

USD 22.521

19. 10. 2021

Hodnota hypoték sjednaných online přesáhla 10 miliard korun, hlásí MONETA Money Bank

 

Od startu revoluční bankovní online služby Refinanso.cz si hypotéku za účelem refinancování zřídilo z pohodlí domova zhruba 5 300 klientů v objemu přes 10 miliard korun. Celým procesem sjednání úvěru na bydlení lze projít během jednoho dne – platforma umožňuje například bezplatné online ocenění nemovitostí nebo automatické vygenerování úvěrových smluv. V prvním pololetí příštího roku se MONETA chystá plně digitalizovat sjednávání hypoték nových.   

„Produkce Refinansa zásadně roste. V současné době je již čtvrtina hypotečních úvěrů vyřízena právě přes naši online platformu pro refinancování hypoték. Jsme rádi, že se klienti nebojí online bankovnictví i v případě složitějších procesů, jako je právě sjednávání úvěrů na bydlení. Proto jim chceme coby digitální lídr českého bankovního trhu umožnit sjednat plně online i novou hypotéku. V polovině příštího roku k tomu chceme spustit samostatnou platformu po vzoru Refinansa,“ říká Andrew Gerber, výkonný ředitel Produktu a marketingu Skupiny MONETA s tím, že přes Refinanso byly doposud podepsány smlouvy v celkovém objemu necelých 10 miliard korun.

Pro ještě snazší online refinancování půjček na bydlení MONETA do listopadu spustí nový způsob identifikace klienta.„Dosavadní čtveřici kroků pro ověření identity – scan občanského průkazu a druhého dokladu, selfie video pro ověření obličeje a následné zaslání potvrzující platby –, která pro klienta představovala zhruba patnáctiminutovou bariéru, nahrazujeme online podpisem přes bankovní identitu,“ doplňuje Matěj Novák.

Refinanso vzniklo jako start-upový projekt, který vstoupil na český hypoteční trh na jaře 2019 s podporou MONETA Money Bank. V prosinci téhož roku se pak stal plně integrovanou součástí banky. Na stránce https://refinanso.cz/ najdou zájemci hypoteční kalkulačku a také srovnání úrokových sazeb ostatních bank. Pokud klienta nabízená sazba zaujme, může mít refinancování předschválené do 2 minut, nabídka je pak platná ještě po dobu následujících 30 dní.

 

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.54 Aktuální výše Hypoindexu

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%
Historie vývoje


Související články

Hypotéky úrokové sazby únor 2020

Aktuální sazby hypoték: Sazby se usazují nad 4 %

Úrokové sazby hypoték se ve většině bank již během listopadu dostaly za hranici 4 %. Ceny zdrojů ale zůstávají vysoké a ČNB by mohla pokračovat v utahování měnových kohoutů. Brzy se tak můžeme dočkat dalšího zdražování hypotečních úvěrů.

Text: Jana Zámečníková

Foto: sxc.hu

02. 12. 2021

Na jaře mohou sazby hypoték dosáhnout i do nedávna nepředstavitelných 6 %

Česká národní banka rozhodla, že bude více regulovat hypoteční trh a sáhla ke zpřísnění limitů pro poskytování hypoték, a to od dubna 2022. „Proto na jaře příštího roku kvůli těmto novým opatřením nedosáhne na hypotéky desetina lidí, kteří by za předchozích podmínek hypotéku dostali,“ uvádí Jiří Sýkora, hypoteční analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.

Text: Milan Vodička

01. 12. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.