EUR 25.330

USD 23.782

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.330

USD 23.782

21. 03. 2024

0 komentářů

Hypotéku od ČSOB můžou klienti ode dneška podepsat digitálně na všech pobočkách

 

Klienti ČSOB Hypoteční banky můžou ode dneška využít na všech pobočkách k podpisu hypotečních a zástavních smluv elektronický podpis nejvyšší úrovně. Skupina ČSOB tím naplňuje vizi, na jejímž konci by měl být plně digitalizovaný celý proces získání hypotéky. Klientům však bude i nadále k dispozici specialista, který je v případě zájmu celým procesem osobně provede.

Loading 

Klient může smlouvy nově podepsat elektronicky v Hypoteční zóně prostřednictvím Smart klíče. Zástavní smlouvu a návrh na její vklad do katastru nemovitostí pak banka rovněž elektronicky odesílá ke zpracování na katastrální úřad.

„Novinka přináší pro klienty nezpochybnitelnou výhodu. Díky téhle možnosti ušetří jednu z cest na pobočku a nemusí taky trávit čas čekáním ve frontě na katastrálním úřadě. Zajímavá by mohla být také třeba pro lidi, kteří tráví hodně času v zahraničí,“ říká Martin Vašek, generální ředitel a předseda představenstva ČSOB Hypoteční banky.

Projekt funguje v rámci Hypoteční zóny, špičkového online prostředí pro správu hypoték. Elektronicky si v ní klienti můžou o hypotéku zažádat, poslat přes ni do banky potřebné dokumenty a čerpání hypotéky pak také může být online. Prostřednictvím Hypoteční zóny získávají i aktuální informace ke své hypotéce a dostávají upozornění na důležité změny, které se hypotéky týkají.

Významný je také ekologický přínos novinky. „Spočítali jsme, že průměrně díky digitalizaci finálního podpisu nemusíme tisknout 64 listů papíru u každé smlouvy. Je to praktický krok k naplnění naší snahy o co nejudržitelnější přístup k životnímu prostředí,“ dodává Martin Vašek z ČSOB Hypoteční banky.

Projekt navazuje na dosavadní spolupráci s Českým úřadem zeměměřickým a katastrálním. Jednotným cílem je v dohledné době umožnit klientům projít celým procesem získání hypotéky bez nutnosti navštívit fyzicky pobočku. Dalším krokem v naplňování této vize bude možnost využití služeb bankovní identity pro podpis hypotečních a zástavních smluv spolužadateli o hypotéku, kteří nejsou klienty ČSOB.

REKLAMA

Všechny služby na kamenných pobočkách ČSOB zůstávají stejné, pro klienty se nic nemění. Na pobočce si navíc můžou vyřídit spolu s hypotékou například pojištění nemovitosti, životní pojištění nebo pojištění schopnosti splácet.

Skupina ČSOB umí řešit všechny typy potřeb klientů pod jednou střechou, včetně zdánlivě nestandardních nákupů nemovitostí. Celkový objem portfolia hypotečních úvěrů loni stoupl na 389 miliard korun a u úvěrů ze stavebního spoření na 121 miliard korun.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Ceny nájmů se začínají umoudřovat, je otázka, na jak dlouho

Růst cen nájemního bydlení se za poslední rok – až na výjimky – zpomalil a v mnoha krajích přešel dokonce k poklesu nebo stagnaci. Pomohl především větší počet nemovitostí nabízených k pronájmu – bytů v podstatě všech kategorií, ale také pokojů určených ke spolubydlení nebo například částí rodinných domů. A svou roli sehrála i utlumená poptávka, která vyústila v nižší […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 04. 2024

Družstevní bydlení je stále cenově dostupnější alternativa

Pořízení staršího družstevního bytu je v průměru o 15 procent levnější než koupě bytu v osobním vlastnictví. Zatímco průměrná prodejní cena bytu v Česku v osobním vlastnictví na začátku letošního roku dosahovala 70 tisíc korun za metr čtvereční, průměrná cena za metr čtvereční družstevního bytu byla na hranici 47 tisíc korun za metr čtvereční. Vyplývá to z analýzy společnosti RE/MAX.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

09. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *