EUR 23.725

USD 21.694

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.8 %

EUR 23.725

USD 21.694

05. 09. 2022

0 komentářů

K hypotéce od Raiffeisenbank možnost volby pohyblivé sazby a nyní navíc odhad nemovitosti zdarma

 

Všichni zájemci o nový hypoteční úvěr nebo refinancování úvěru u Raiffeisenbank získají v rámci Hypodnů od 5. září do minimálně 28. října ocenění nemovitosti zdarma. Klienti takto uspoří částku v řádu několika tisíc korun. V rámci loňské podzimní kampaně využilo této nabídky téměř 3 000 klientů. 

Klient, který si v rámci Hypodnů sjedná u Raiffeisenbank hypoteční úvěr, získá v tomto období odhad nemovitosti zdarma. Akce se vztahuje na všechny hypoteční produkty včetně zaměstnaneckých hypoték, stejně tak na všechny varianty fixací.

„Tradiční podzimní Hypodny se opakovaně těší velkému zájmu klientů. I letos proto nabízíme oblíbený benefit v podobě odhadu nemovitosti zdarma. Ten žadatelům nejen odlehčí v celkových nákladech na úvěr, ale ušetří i čas, protože odhad a navazující procesní administrativu vyřešíme za něj,“ říká Milan Voldřich, ředitel hypotečních úvěrů Raiffeisenbank.

V posledních měsících došlo k opakovanému zvýšení úrokových sazeb ze strany ČNB a v návaznosti na to rostly i úrokové sazby u hypotečních úvěrů. S ohledem na tuto situaci a prognózu poklesu úrokových sazeb ve střednědobém horizontu nabízí banka klientům volbu pohyblivé úrokové sazby.

„Tento typ sazby může být výhodný v okamžiku, kdy se očekává postupné snižování sazeb. Klient tak může s poklesem úroků snížit měsíční splátky,“ doplňuje Milan Voldřich. Podle něj má ale pohyblivá sazba i svá úskalí a je proto potřeba k ní přistupovat individuálně a podle konkrétních podmínek a potřeb klienta. S tím pomohou poradci hypotečních center Raiffeisenbank, kteří zájemcům princip této sazby vysvětlí a pomohou zvolit vhodnou variantu.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.34 Aktuální výše Hypoindexu

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%
Historie vývoje


Související články

Klesne na konci příštího roku sazba u hypoték ke třem procentům?

Doba drahých hypoték v následujících dvou letech pravděpodobně skončí. Shodují se na tom predikce ekonomů. Zatímco v lednu byla nabídková úroková sazba u hypoték podle Fincentrum Hypoindexu 6,34 % p. a., optimistické scénáře už na konci letošního roku očekávají pokles ke 4,5 % a v prosinci 2024 už k psychologické hranici 3 % ročně. Snížení […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 02. 2023

Češi platí jedny z nejnižších daní z nemovitostí v Evropě

V České republice převažuje vlastnictví nemovitých věcí nad nájmem nemovitých věcí. Přesto výnos z daně z nemovitých věcí tvoří v České republice pouze 0,5 % na celkových daňových výnosech (včetně sociálního a zdravotního pojištění). Nižší podíl mají jen v Rakousku, Lucembursku a na Maltě (podrobnější porovnání v tabulce níže). Průměr v EU jsou 3 %.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

27. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *