EUR 24.340

USD 22.967

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.340

USD 22.967

05. 09. 2022

0 komentářů

K hypotéce od Raiffeisenbank možnost volby pohyblivé sazby a nyní navíc odhad nemovitosti zdarma

 

Všichni zájemci o nový hypoteční úvěr nebo refinancování úvěru u Raiffeisenbank získají v rámci Hypodnů od 5. září do minimálně 28. října ocenění nemovitosti zdarma. Klienti takto uspoří částku v řádu několika tisíc korun. V rámci loňské podzimní kampaně využilo této nabídky téměř 3 000 klientů.

Loading 

Klient, který si v rámci Hypodnů sjedná u Raiffeisenbank hypoteční úvěr, získá v tomto období odhad nemovitosti zdarma. Akce se vztahuje na všechny hypoteční produkty včetně zaměstnaneckých hypoték, stejně tak na všechny varianty fixací.

„Tradiční podzimní Hypodny se opakovaně těší velkému zájmu klientů. I letos proto nabízíme oblíbený benefit v podobě odhadu nemovitosti zdarma. Ten žadatelům nejen odlehčí v celkových nákladech na úvěr, ale ušetří i čas, protože odhad a navazující procesní administrativu vyřešíme za něj,“ říká Milan Voldřich, ředitel hypotečních úvěrů Raiffeisenbank.

V posledních měsících došlo k opakovanému zvýšení úrokových sazeb ze strany ČNB a v návaznosti na to rostly i úrokové sazby u hypotečních úvěrů. S ohledem na tuto situaci a prognózu poklesu úrokových sazeb ve střednědobém horizontu nabízí banka klientům volbu pohyblivé úrokové sazby.

„Tento typ sazby může být výhodný v okamžiku, kdy se očekává postupné snižování sazeb. Klient tak může s poklesem úroků snížit měsíční splátky,“ doplňuje Milan Voldřich. Podle něj má ale pohyblivá sazba i svá úskalí a je proto potřeba k ní přistupovat individuálně a podle konkrétních podmínek a potřeb klienta. S tím pomohou poradci hypotečních center Raiffeisenbank, kteří zájemcům princip této sazby vysvětlí a pomohou zvolit vhodnou variantu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.1 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%
Historie vývoje


Související články

O nemovitost může na konci roku přijít až 120 tisíc Čechů

Chybějící datum narození nebo nevyplněná adresa. I taková zdánlivá maličkost může způsobit to, že přijdete o svůj dům či pozemek. Na konci letošního roku totiž vyprší lhůta daná novým občanským zákoníkem k nápravě nesrovnalostí v katastru nemovitostí. Nemovitosti s nedostatečně identifikovatelným vlastníkem automaticky přejdou na stát. Je proto nejvyšší čas prověřit, zda jsou všechny údaje správné a aktuální […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 09. 2023

Pronajímáte byt? Nájemce si může zřídit trvalý pobyt i bez vašeho souhlasu a vědomí

Nájemce, který je občanem České republiky, nepotřebuje ke zřízení trvalého pobytu v pronajaté nemovitosti souhlas majitele. Pronajímatel se o tom dokonce ani nemusí dozvědět. Úřad navíc trvalý pobyt zapíše, i kdyby to bylo v nájemní smlouvě výslovně zakázáno. Toto pravidlo přitom může přinést řadu rizik pro vlastníky nemovitostí.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

26. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *