EUR 24.660

USD 25.565

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.660

USD 25.565

05. 09. 2022

0 komentářů

K hypotéce od Raiffeisenbank možnost volby pohyblivé sazby a nyní navíc odhad nemovitosti zdarma

 

Všichni zájemci o nový hypoteční úvěr nebo refinancování úvěru u Raiffeisenbank získají v rámci Hypodnů od 5. září do minimálně 28. října ocenění nemovitosti zdarma. Klienti takto uspoří částku v řádu několika tisíc korun. V rámci loňské podzimní kampaně využilo této nabídky téměř 3 000 klientů. 

Klient, který si v rámci Hypodnů sjedná u Raiffeisenbank hypoteční úvěr, získá v tomto období odhad nemovitosti zdarma. Akce se vztahuje na všechny hypoteční produkty včetně zaměstnaneckých hypoték, stejně tak na všechny varianty fixací.

„Tradiční podzimní Hypodny se opakovaně těší velkému zájmu klientů. I letos proto nabízíme oblíbený benefit v podobě odhadu nemovitosti zdarma. Ten žadatelům nejen odlehčí v celkových nákladech na úvěr, ale ušetří i čas, protože odhad a navazující procesní administrativu vyřešíme za něj,“ říká Milan Voldřich, ředitel hypotečních úvěrů Raiffeisenbank.

V posledních měsících došlo k opakovanému zvýšení úrokových sazeb ze strany ČNB a v návaznosti na to rostly i úrokové sazby u hypotečních úvěrů. S ohledem na tuto situaci a prognózu poklesu úrokových sazeb ve střednědobém horizontu nabízí banka klientům volbu pohyblivé úrokové sazby.

„Tento typ sazby může být výhodný v okamžiku, kdy se očekává postupné snižování sazeb. Klient tak může s poklesem úroků snížit měsíční splátky,“ doplňuje Milan Voldřich. Podle něj má ale pohyblivá sazba i svá úskalí a je proto potřeba k ní přistupovat individuálně a podle konkrétních podmínek a potřeb klienta. S tím pomohou poradci hypotečních center Raiffeisenbank, kteří zájemcům princip této sazby vysvětlí a pomohou zvolit vhodnou variantu.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

Rekonstrukcí staršího bytu se dá ušetřit až 15 % oproti koupi novostavby

Za posledních šest let cena nemovitostí rapidně vzrostla. Ceny bytů v období 2015–2022 vzrostly o 110 %, u rodinných domů o 100 %. Otázkou pro investory tak zůstává, co se vyplatí více. Analýza společnosti Silverline Real Estate ukazuje, že pořízení bytu před rekonstrukcí může být za současných podmínek na trhu trefou do černého. V atraktivních lokalitách je […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

27. 09. 2022

Komentář: Obleva na zamrzlém realitním trhu?

Neprodává se, obchody váznou. Inzerátů nabízejících reality přibývá. I když došli kupující, prodávající nechtějí slevit. Kdo prodat musí a chce to zrychlit, je nucen ustoupit, snížit cenu. Realitní obchody zamrzly. Ve světle všeobecné nejistoty a inflačních očekávání převládá neochota prodávat.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.