EUR 23.790

USD 21.961

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 15.8 %

EUR 23.790

USD 21.961

12. 04. 2022

0 komentářů

Kancelářské prostory společnosti Skanska získaly prestižní certifikát WELL Health & Safety za ochranu zdraví i prevenci šíření nákazy covid-19

 

Jednotka komerčního developmentu společnosti Skanska v České republice, sídlící v kancelářských prostorách Corso Court, se pyšní prestižním certifikátem WELL Health & Safety Rating. To je udělováno stavbám či kancelářským prostorám, které poskytují svým uživatelům bezpečnost v nejvyšším možném měřítku, včetně maximální ochrany proti covid-19 a dalším infekčním onemocněním. 

Společnost Skanska získala další certifikát WELL Health & Safety Rating. Její projekt Parkview v Praze získal toto ocenění v roce 2021 jako vůbec první budova v České republice. Účelem certifikace je umožnění bezpečného návratu nájemcům do prostor v post-covidovém prostředí. Šanci na ocenění, které Skanska získala, mají pouze nejinovativnější a nejbezpečnější pracovní prostory.

„Ve všech našich budovách klademe velký důraz na zdraví a well-being uživatelů. Skutečnost, že se naší kanceláři v Corso Court podařilo získat certifikát WELL Health & Safety Rating sedm let po dokončení, svědčí o naší tvrdé práci a progresivním přístupu už z doby dávno před covidem,“ uvádí Eva Nykodymová, EHS and Sustainability Manager ve Skanska.

Kancelář společnosti Skanska poskytuje zdravý pracovní prostor díky sofistikovanému systému ventilace vzduchu, dostatku přirozeného denního světla, sníženému kontaktu osob s povrchy ve společných prostorech a inovativním řešením začleněným do designu. Certifikační proces spočíval v posouzení celé budovy Corso Court, která poskytuje bezpečné a nekuřácké prostředí a které rovněž bylo uděleno hodnocení LEED Platinum, nejvyšší dosažitelné hodnocení v kategorii Core & Shell za nízký dopad na životní prostředí.

Skanska již získala hodnocení WELL Health & Safety Rating pro osm svých komerčních budov ve střední a východní Evropě, včetně Parkview v pražské byznysové oblasti Pankrác, a v současné době si klade za cíl dosáhnout certifikace WELL Health & Safety Rating u všech svých budoucích projektů. V rámci kancelářského konceptu Care For Life si Skanska klade za cíl vytvářet udržitelné budovy s ohledem na zdraví, bezpečnost a pohodu svých nájemců.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.34 Aktuální výše Hypoindexu

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%
Historie vývoje


Související články

Klesne na konci příštího roku sazba u hypoték ke třem procentům?

Doba drahých hypoték v následujících dvou letech pravděpodobně skončí. Shodují se na tom predikce ekonomů. Zatímco v lednu byla nabídková úroková sazba u hypoték podle Fincentrum Hypoindexu 6,34 % p. a., optimistické scénáře už na konci letošního roku očekávají pokles ke 4,5 % a v prosinci 2024 už k psychologické hranici 3 % ročně. Snížení […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

01. 02. 2023

Analýza: Ceny klesají u domů výrazněji než u bytů

Realitní trh pokračuje ve fázi poklesu. Jeho tempo se oproti začátku podzimu minulého roku zpomalilo, i tak se však ceny nemovitostí vracejí v čase. To, co domy a byty na hodnotě získaly v minulém roce, je nyní pryč. Nadále se propadají především ceny starších nemovitostí v nepříliš atraktivních lokalitách, zásadní roli hraje kromě dopravní dostupnosti také technický stav […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 01. 2023

Byt lze koupit levněji než před rokem, vyjma Olomouce

Byt si lze koupit levněji než loni. Vadou zůstávají drahé hypotéky. Cena za metr čtvereční klesla v Brně zhruba o 6 tisíc korun. V Plzni a v Ostravě o více než 3 tisíce korun. Ceny bytů si udržely hodnotu akorát v Praze a v Olomouci, kde dokonce meziročně mírně vzrostly. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

18. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *