Pondělí 18. února. Svátek má Gizela.

Klienti České spořitelny si loni sjednali hypotéky za více než 36 mld. Kč, o téměř 20 % více než v roce 2011

16.01.2013 01:01 Tisková zpráva: Česká spořitelna

Průměrná výše hypotéky byla 1,6 mil. Kč, nejčastěji lidé volili fixaci na 5 let, účelem byla nejčastěji koupě nemovitosti a průměrná splatnost se pohybovala okolo 25 let. Největší zájem o hypotéky byl tradičně v Praze a ve středních Čechách. Hypotéku České spořitelny ocenila v listopadu 2012 i odborná porota v soutěži Fincentrum Banka roku a udělila jí titul Hypotéka roku 2012.

„Těší náš nejen velký zájem klientů, ale také ocenění odborníků, které potvrzuje kvalitu naší hypotéky. Věříme, že k ještě větší spokojenosti klientů přispěje také nová služba Hypotéka s prémií, která klienty ocení za jejich věrnost a díky které mohou získat finanční prémii ve výši 4 % z hypotéky, kterou mohou použít na cokoli. Při průměrné hypotéce ve výši 1,6 mil. Kč mohou klienti získat až 64 tisíc Kč,“ uvedla Veronika Jančová, ředitelka úseku řízení retailových produktů a procesů České spořitelny. „Předpokládáme, že v letošním roce zájem klientů ještě mírně vzroste, úrokové sazby by však měly zůstat na podobné úrovni jako na konci roku 2012,“ dodala Veronika Jančová.

Hypotéku s prémií si mohou sjednat noví i stávající klienti u hypoték se zbývající minimální dobou splatnosti 20 let a s fixací úrokové sazby na tři, čtyři nebo pět let. Klient sjednáním služby Hypotéka s prémií získává slevu na úrokové sazbě pro první období fixace ve výši 0,3 % a pokud u banky zůstane i na další fixační období, dostane finanční prémii, které mu banka vyplatí na jeho účet. Tuto prémii dostane na začátku každého dalšího fixačního období a pokud u České spořitelny zůstane po celou dobu splatnosti hypotéky, získá celkem 4 % z výše vyčerpané hypotéky. Pokud klient uskuteční mimořádnou splátku, nárok na prémii zaniká, již vyplacené prémie však klient nevrací. Jednorázový poplatek za službu Hypotéka s prémií je 3 000 Kč a je možné ho zahrnout do výše hypotéky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *