Pondělí 17. června. Svátek má Adolf.

Končí vám fixace hypotéky? Díky refinancování můžete získat novou s lepší sazbou, ale nenechte se přitom obelstít vlastní bankou!

04.06.2012 01:06 Tisková zpráva:

Dle zkušeností poradců webového projektu Hypotekomat.cz, internetového poradce a zprostředkovatele hypotečních úvěrů a refinancování hypoték, se přístup jednotlivých poskytovatelů úvěrů v průběhu doby začíná měnit, a to jak k lepšímu, tak i k horšímu. Pokud tedy uvažujete o refinancování vašeho stávajícího hypotečního úvěru, začněte hlavně včas, alespoň čtvrt roku před koncem fixace vaší hypotéky.  

Trh refinancování hypotečních úvěrů nabývá v České republice v poslední době na stále větším významu. Zejména v letošním roce, kdy dobíhá fixace u značné části hypoték uzavřených v rekordním roce 2007. Refinancování hypotéky představuje pro klienta vyřízení nového hypotečního úvěru obvykle u jiné finanční instituce, která za něj zaplatí hypotéku u stávající banky a klient pokračuje ve splácení již nové hypotéky u nového poskytovatele úvěru, a to za výhodnějších podmínek. Většina bank chce samozřejmě odlivu svých klientů zamezit, ovšem ne vždy zcela férovým způsobem. Klientovi např. oznámí vypršení pevné úrokové sazby max. 3 týdny před uplynutím fixní lhůty a klientovi už zpravidla nezbývá čas vyřídit si refinancování hypotéky u jiné banky v případě, že mu jeho stávající banka nabídne vyšší úrokové sazby než konkurence.

Hypoteční specialisté projektu Hypotékomat.cz proto doporučují zjistit si nabídky jiných bank nejméně čtvrt roku před uplynutím fixního úrokového období, kdy je případné refinancování úvěru u jiné banky ještě realistické. „Obecně lze říci, že každý, kdo má v současné době hypotéku s končící fixací, může získat novou s lepší úrokovou sazbou díky refinancování. Zájemce o úvěr by ale měl mít na zřeteli nejen akční úrokovou sazbu, ale zároveň by měl přemýšlet i nad tím, zda je akční úroková sazba tím nejdůležitějším, co skutečně potřebuje. Zvážit by měl i další podmínky, jako třeba možnost předčasného splacení úvěru, možnost mimořádné splátky úvěru kdykoliv, úvěr bez poplatků, nebo opakované čerpání úvěru. V neposlední řadě by měl klient přemýšlet nad tím, co se stane když: chce úvěr doplatit, nemá na splátky úvěru, chce změnit banku při otáčce fixace, chce vyjednat jiné podmínky, a kolik za změnu zaplatí,“ radí klientům Miroslav Šmerha, manažer úvěrů společnosti IMG a.s., která je výhradním partnerem pro vyřizování hypotečních úvěrů projektu Hypotékomat.cz, a doplňuje: „Můžeme však s potěšením konstatovat, že konkurence na našem trhu umožňuje klientovi dostatečný výběr produktů, které může šikovný hypoteční makléř využít při řešení klientových požadavků a zároveň vyjednat lepší podmínky než kdyby klient oslovil banku sám. Pro srovnání nabídek a průzkum trhu klíčových poskytovatelů hypotečních úvěrů je Hypotékomat ideální. Na stránkách Hypotékomat.cz můžete po zadání částky, kterou zbývá doplatit, délky splácení, úrokové sazby a poplatku za vedení zjistit úsporu, kterou můžete získat u jiných bank. Potom je už na vás, zda výhodnou nabídku využijete nebo ne.“

Hypotékomat.cz

Hypotékomat.cz je český internetový projekt věnující se nabídce výhodných hypotečních úvěrů předjednaných u partnerských bank. Za projektem Hypotékomat.cz stojí internetová agentura NetRoad s.r.o., která vytváří a provozuje vlastní internetové projekty. Hypotékomat.cz má za cíl přinést svým klientům výhodné a transparentní nabídky úvěrů na bydlení prostřednictvím internetových stránek. Zakládáme si na profesionálním osobním přístupu a férovosti ke klientům, která jinde není standardem. Projekt není pouhým zdrojem kontaktů (leadů), ale díky partnerství s makléřskou společností IMG, a.s. je poskytovatelem komplexního servisu kolem hypoték a  pořizování nového bydlení, včetně možnosti předběžného odhadu hodnoty nemovitosti anebo potřebného právního servisu. V současné době je možné vyřídit standardní hypoteční úvěr nebo refinancování stávající hypotéky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *