EUR 25.165

USD 23.481

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.165

USD 23.481

30. 08. 2017

0 komentářů

Lidé kupující byty ve staré zástavbě zapomínají na bezpečnost

 

Prodej bytů letos stále jede. Lidé kupují jak byty v novostavbách, tak i ve staré zástavbě. Zatímco u novostaveb jsou základní bezpečnostní prvky většinou již ve standardu vybavení, byty ve staré zástavbě jsou často bez bezpečnostních dveří a snadným soustem pro bytaře, kteří běžné dveře překonají za pár minut. Největším problémem je, že mnoho lidí ani nenapadne pořídit si základní zabezpečení bytu, který koupili za nemalé peníze, často i za 5 až 10 milionů korun.

Loading



 


„Je to tak. Přichází k nám stále mnoho lidí, kteří koupili starší nezabezpečený byt. S obyčejnými dveřmi si přitom lupič snadno poradí, jejich překonání jednoduchým páčidlem je pro něj hračka,“ říká Ivan Pavlíček, expert na zabezpečení domácností, Next. „Rozhodně nepomohou jen dílčí úpravy a přídavné zámky. Paradoxně tím můžete ochrannou funkci dveří ještě zhoršit oslabením konstrukce,“ dodává Pavlíček.
Když dnes lidé kupují byt v novostavbě, většinou mají již v základu bezpečnostní dveře alespoň třetí bezpečnostní třídy. Lidé totiž tomuto vybavení přikládají velký význam. „Naši zákazníci se při výběru nového bydlení zaměřují zejména na lokalitu a dispoziční řešení bytu. Jakmile mají v těchto ohledech jasno, zajímají se o vybavení bytu, kde je pro ně jedním z klíčových kritérií i bezpečnost jejich nového domova,“ řekla tisková mluvčí společnosti Central Group Marcela Fialková.
Ve staré zástavbě však často zabezpečení chybí. „Když si lidé koupí nový byt, jednoznačně doporučujeme jako první věc zkontrolovat, jaké úrovně jsou jeho základní bezpečnostní prvky. Tedy vstupní dveře a u bytů v přízemí a podkroví také okna a balkóny,“ říká Ivan Pavlíček, Next.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje

 


Související články

Ceny nájmů se začínají umoudřovat, je otázka, na jak dlouho

Růst cen nájemního bydlení se za poslední rok – až na výjimky – zpomalil a v mnoha krajích přešel dokonce k poklesu nebo stagnaci. Pomohl především větší počet nemovitostí nabízených k pronájmu – bytů v podstatě všech kategorií, ale také pokojů určených ke spolubydlení nebo například částí rodinných domů. A svou roli sehrála i utlumená poptávka, která vyústila v nižší […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 04. 2024

Družstevní bydlení je stále cenově dostupnější alternativa

Pořízení staršího družstevního bytu je v průměru o 15 procent levnější než koupě bytu v osobním vlastnictví. Zatímco průměrná prodejní cena bytu v Česku v osobním vlastnictví na začátku letošního roku dosahovala 70 tisíc korun za metr čtvereční, průměrná cena za metr čtvereční družstevního bytu byla na hranici 47 tisíc korun za metr čtvereční. Vyplývá to z analýzy společnosti RE/MAX.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

09. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *