EUR 24.820

USD 23.164

REPO sazba ČNB 5.25 %

Inflace 2.6 %

EUR 24.820

USD 23.164

07. 02. 2022

0 komentářů

Mallpay získal funkci běžného účtu. Umožní zaplatit nájem nebo doplatek za energie s odkladem až na 50 dní

 

Odeslat platbu za nájem nebo energie, ale zaplatit za ně až následující měsíc? Fintech Mallpay představil novou funkci, která jeho Mallpay účty přibližuje těm běžným, bankovním. Nově totiž umožní zaslat platbu libovolné třetí straně, a to až do výše aktuálního limitu a bez jakéhokoli poplatku. Platby navíc budou odcházet jako okamžité, tedy v módu 24/7.

Loading 

Zaplatit pomocí Mallpay složenku nebo odeslat peníze na libovolný český účet třetí strany nebude nijak složité. Platbu bude možné zadat pomocí příkazu v aplikaci nebo v klientské zóně na PC, případně platit vyfocením QR kódu. Mallpay platbu okamžitě zpracuje a klientovi bude následně odečtena z limitu jako kterákoli jiná položka jeho vyúčtování.

Přestože klienti Mallpay nemají přiřazené vlastní číslo účtu, platby odchází s jasným identifikátorem a do poznámky pro příjemce je automaticky vloženo jméno a příjmení klienta. Všechny platby jsou chráněné dvoufaktorovým ověřením a budou odcházet do banky příjemce v řádu minut v módu okamžité úhrady 24/7.

“Na českém trhu stále ještě není u revolvingových úvěrů nebo kreditních karet standardem, že by si klient mohl poslat peníze z limitu na libovolný bankovní účet. A pokud ano, je to většinou procesně složité, a ve většině případů je takový převod také rovnou úročen úrokovou sazbou,” zmiňuje Adam Kolesa, CEO Mallpay. “V tom je služba Mallpay revoluční. Za platbu klient neplatí nic navíc a pokud ji s následujícím vyúčtováním uhradí, má platbu zcela zdarma. Tedy úplně totožně, jako je zvyklý třeba při nákupu s odloženou platbou.”

Mallpay nebude rozlišovat, o jakou platbu se jedná. Může tedy jít o úhradu nájmu, platbu za energie, telefonní vyúčtování, fakturu za služby nebo třeba vyrovnání útraty s kamarády.

REKLAMA

Novou funkci budou moci využívat všichni klienti účtů Plus (tedy těch s pokročilým ověřením). Založení účtu je díky plné digitalizaci a implementaci BankID otázkou několika minut.

“Přicházíme s funkcí, která zejména v dnešní době rychle najde uplatnění. Celá řada domácností může být už brzy nemile zaskočena například výší nedoplatků za energie. Díky nám mohou jednoduše posunout splatnost vyúčtování a nemusí tak vybírat peníze z termínovaných účtů,” zmiňuje Kolesa. “A pokud by klienti potřebovali odložit část platby ještě další měsíc, je možné to udělat se zcela transparentními poplatky.” 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.51 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%
Historie vývoje

 

 


Související články

Daňové přiznání k dani z nemovitosti

Kdy je splatné nájemné?

Pronajímatel si s nájemcem mohou ve smlouvě o nájmu ujednat úhradu nájemného na základě vystavených faktur. V jakém případě je pak nájemné splatné?

Text: Veronika Hejná

Foto: Shutterstock

25. 01. 2022

Obecní byty vs. zmrazení nájemného – co sníží ceny nájmů v Praze?

V posledních letech ceny nemovitostí po celém Česku rostou jak houby po dešti a drahé bydlení je hlavně ve větších městech. Což je způsobeno kombinací mnoha faktorů. Jedním ze zásadních je malá výstavba nových bytů. To vede k převisu poptávky nad nabídkou a ceny nemovitostí rostou.

Text: Hana Bartušková

08. 11. 2019

Pozemek - pozemková renta - pole

Nájemné poroste, pozemkoví rentiéři vydělají

Nárůst populace a koncentrace lidí na určitém místě v určitém čase způsobuje růst nájemného. O tom, že ve velkoměstech je nájemné mimořádně vysoké, uvažoval už téměř před sto lety fabiánský socialista George Shaw. Všiml si také toho, že v místech, kde lišky dávají dobrou noc, bývá pozemková renta znatelně menší.

Text: Radovan Novotný

25. 10. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *